Finalistki VI edycji konkursu Bizneswoman Roku wybrane
Znamy już nazwiska finalistek VI edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku. Audytor firma doradcza konkursu PwC wyłonił 20 finalistek w czterech kategoriach: Debiut, Moja Firma, Korporacja i Działalność na Rzecz Kobiet.
05.02.2015 | aktual.: 05.02.2015 12:48
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Znamy już nazwiska finalistek VI edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku. Audytor firma doradcza konkursu PwC wyłonił 20 finalistek w czterech kategoriach: Debiut, Moja Firma, Korporacja i Działalność na Rzecz Kobiet. Będą one walczyły o tytuły Bizneswoman Roku. Dodatkowo uczestniczki konkursu mają szansę otrzymać specjalną nagrodę za dokonania w świecie nowych technologii. Jak co roku organizatorzy oddadzą także głos w ręce Internautów, którzy wybiorą zwyciężczynię nagrody publiczności.
Właśnie zakończył się II etap konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku. Oznacza to, że znamy już nazwiska finalistek.
Finalistki w kategorii Debiut Roku
1. Daria Prochenka i Justyna Szuszkiewicz - właścicielki i pomysłodawczynie Clochee - szczecińskiej spółki, która wprowadziła na polski rynek pierwszą partię sześciu naturalnych kosmetyków.
2. Ewa Maria Hordejuk – właścicielka prywatnej szkoły muzyki Music School w Warszawie, która dedykowana jest osobom z klasy biznes, rodzicom dzieci w wieku 7-16 lat, a także specjalistom HR dużych i średnich firm, zainteresowanych tematem employer brandingu, a szczególnie systemami motywacyjnymi.
3. Barbara Sołtysińska– Prezes Zarządu LifeTube - największej zasięgowej sieci partnerskiej YouTube w Polsce.
4. Monika Zagajska – właścicielka warszawskiej perfumerii Mo61 Perfum Lab, która od kwietnia 2014 r. oferuje klientom tworzenie zapachów z ponad 200 ingredientów sprowadzanych z południa Francji.
5. Edyta Kocyk- Prezes Zarządu SiDLY - spółki technologicznej działającej w obszarze telemedycyny, która m.in. skonstruowała urządzenie umożliwiające zdalną diagnostykę medyczną, pn. Multisensoryczny Aparat do Telematyki Medycznej dostarczający informacji „just in time” od użytkownika do lekarza.
Finalistki w kategorii Moja Firma
1. Maria Antonina Samecka– Dyrektor Kreatywna marki RISK, której znakiem rozpoznawczym są eleganckie, szare dresy. Firma powstała w 2012 r. i aktualnie jest obecna w 12 krajach – m.in w Rosji, Francji, Danii, Arabii Saudyjskiej, Niemczech czy we Włoszech.
2. Wioletta Jankielewicz – Prezes Zarządu firmy ALFATEC, która powstała w 2004 r. i dziś jest jednym z największych dostawców opakowań aluminiowych i papierowych dla branży piekarniczej, cukierniczej, masarniczej i gastronomicznej.
3. Dorota Drozdowska –Szymborska – Prezes Zarządu i pomysłodawczyni studia wydawniczego i filmowego DODO4STORY, której główną gałęzią działalności jest wydawanie multibooków. Założycielka Fundacji Drabina Rozwoju.
4. Ewa Filipiak – Prezes Zarządu firmy programistycznej IT-Trans, która tworzy elementy oprogramowania do sprzedaży biletów. Twórcy systemu biletowego do projektu Śląskiej Karty Usług Publicznych i Przewozów Regionalnych - największego przewoźnika kolejowego w Polsce.
5. Katarzyna Pastwa – współwłaścicielka Vanilla night&day - polskiej marki ekskluzywnej nocnej bielizny damskiej, która sprzedaje swoje produkty na rynkach całego świata, m.in. w Niemczech, Francji Anglii, Irlandii, Rosji, Kanadzie, USA, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Islandii, Szwecji i Australii.
Finalistki w kategorii Korporacja
1. Agnieszka Zawistowska– Dyrektor UPC Biznes Polska.
2. Dominika Bettman – Prezes ds. finansowych w Siemens Sp.z o.o.
3. Joanna Makowiecka-Gaca– Wiceprezes Zarządu Polimex-Mostostal SA.
4. Dorota Raben - Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.
5. Violetta Ratajczak - Dyrektor sprzedaży na Europę Centralną i Wschodnią w Vilmorin Garden Sp. z o.o.
Finalistki w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet
1. Anna Rutkowska– Prezes Fundacji Przyjaźni WeGirls.
2. Kamila Sidor – Prezes i współzałożycielka organizacji działającej na rzecz kobiet w UT „Geek Girls Carrots”.
3. Bianka Siwińska – Dyrektor Zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.
4. Hanna Bober – założycielka Instytutu Macierzyństwa i autorka Kampanii Społecznej "Niepłodność Bez Retuszu".
5. Katarzyna Dziedzic – mentorka w Stowarzyszeniu Professional Women's Network.
Laureatki kategorii: Bizneswoman Roku Korporacja, Moja Firma, Debiut Roku i Działalność na rzecz kobiet poznamy na uroczystej na gali, która odbędzie się pod koniec lutego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jak co roku oprócz czterech tytułów jedna z finalistek otrzyma nagrodę publiczności.
Od 9 lutego do 24 lutego br. na stronie www.forbes.pl odbędzie się głosowanie, w którym każdy internauta może oddać swój głos na wybraną finalistkę. Nowością VI edycji konkursu jest specjalne wyróżnienie: Kobieta w Nowych Technologiach dla bizneswoman reprezentującej branżę IT lub prowadzącej działania na rzecz promowania karier kobiet w tym sektorze.
Szczegółowe informacje na temat przebiegu konkursu można znaleźć na stronie * www.biezneswomanroku.pl*