WP

Fisher Price wycofuje łóżeczko dla niemowląt. Zmarło w nim 30 dzieci

Firma Fisher Price wycofała z obrotu niemalże 5 milionów łóżeczek dla niemowląt. Amerykańska komisja ds. bezpieczeństwa produktów (CPSC) łączy je ze śmiercią 30 niemowląt. Sprawa dotyczy łóżeczek sprzedawanych tylko na terenie USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fisher Price wycofuje model łóżeczka. Powodem zgonu niektórych dzieci było przewrócenie się na brzuch
Fisher Price wycofuje model łóżeczka. Powodem zgonu niektórych dzieci było przewrócenie się na brzuch (Forum, Fot: Michał Gmitruk)
WP

Komisja ds. bezpieczeństwa produktów twierdzi, że od 2009 roku w łóżeczku produkowanym przez Fisher Price zmarło kilkadziesiąt dzieci. Właściciel firmy, Mattel, potwierdził wycofanie produktu. Jednocześnie zaprzeczył doniesieniom na temat tego, że to ich artykuł jest przyczyną śmierci maluchów, jednak ze względu na doniesienia, jak i troskę o zdrowie dzieci, prosi się o nieużywanie łóżeczka. Wszystkie osoby, które zakupiły ten artykuł, mogą się zwrócić do firmy z prośbą o zwrot pieniędzy.

WP

Według amerykańskiej komisji, powodem zgonu co najmniej dziesięciorga dzieci w łóżeczku Rock 'n Play było przewrócenie się z pleców na brzuch lub na bok, gdy nie były przypięte. Rodzice nie zawsze pamiętali o odpowiednim zabezpieczeniu. Fisher Price odniósł się do tych zarzutów, ostrzegając rodziców w swoim komunikacie, by pod żadnym pozorem nie kłaść tam dzieci, gdy już mogą się samodzielnie przewracać.

Zobacz także: Projektuje dla dojrzałych kobiet. Wśród nich jest wiele celebrytek

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP