Trwa ładowanie...
d1mf717

Odmówili leczenia córki. Mówili, że "Bóg nie popełnia błędów"

Ich córka urodziła się z żółtaczką. Mimo informacji, że niepoddanie dziecka leczeniu może uszkodzić mózg, a nawet doprowadzić do śmierci, matka odmówiła. Miała powiedzieć, że "Bóg… nie popełnia błędów".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ich odmowa miała tragiczne konsekwencje.
Ich odmowa miała tragiczne konsekwencje. (123RF.COM)
d1mf717

Dzień po porodzie matka miała rozmowę z położną, która nakazała jej udać się z dzieckiem na pogotowie. Wytłumaczyła, że jeśli tego nie zrobi, jej córka może umrzeć. Ale Rachel nie chciała słuchać. Decyzja, jaką podjęli Rachel i Joshua, zabiła ich córeczkę, Abigail. Dziecko zmarło w domu.

– Rachel odmówiła wykonywania wszelkich zabiegów medycznych wobec Abigail, stwierdzając, że Bóg nie popełnia błędów – powiedziała detektyw Peter Scaccia. – Jej zdaniem z dzieckiem było wszystko w porządku. Nie rozumiała, po co miałaby iść z nią do szpitala – dodawał w rozmowie z Lansing State Journal.

Dziewczynka urodziła się 6 lutego, a dwa dni później nic nie jadła i zaczęła kaszleć krwią. W tym czasie matka odwołała spotkanie z położną. Babcia małej Abigail zaczęła ostrzegać rodziców, że robią źle. Wskazywała, że skóra noworodka nie ma zdrowego koloru. Zaczęła namawiać córkę, by zwróciła się po pomoc.

d1mf717

Z samego rana 9 lutego, dziewczynka nadal nie jadła i zaczęła nieprawidłowo oddychać. Krew zaczęła sączyć jej się z noska. Godzinę później matka zobaczyła, że dziecko jest martwe. Rachel wzięła córeczkę na ręce i poszła do męża. Zanieśli ją do pokoju na górę, zaprosili przyjaciół i zaczęli modlić się o jej zmartwychwstanie. Nie zadzwonili na policję. Detektyw, który rozmawiał z mediami, nie wyjaśnił, kto w końcu wezwał służby. Ale, kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zastali modlących się ludzi stojących i klęczących nad martwym dzieckiem.

Abigail umarła z powodu powikłań związanych z żółtaczką. Lekarze stwierdzili, że najprawdopodobniej dziecko by żyło, gdyby została poddana leczeniu. Po wpłaceniu kaucji w wysokości 75 tys. dolarów rodzice na razie zostali zwolnieni z aresztu. Grozi im jednak 15 lat więzienia.

Zobacz też: Pijani rodzice z dzieckiem

d1mf717

Podziel się opinią

Share

d1mf717

d1mf717