Fitness i świetna zabawa. Jak trenować z hula hop?

Trening z hula hop
Trening z hula hop
Źródło zdjęć: © Pexels

25.07.2023 11:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Modeluje talię i brzuch, wzmacnia i ujędrnia gorset mięśniowy, masuje, a także daje wiele zabawy i radości. Hula hop, bo o nim mowa, powraca wielkim stylu – tym razem jako skuteczny przyrząd do ćwiczeń na piękną sylwetkę. Podpowiadamy, jak kręcić, żeby uzyskać najlepsze efekty.

W dzieciństwie na pewno nieraz bawiłaś się nim na podwórku, ale czy wiesz, że kultowe hula hop to nie tylko dziecięca zabawka, ale także świetny przyrząd do ćwiczeń? Kręcąc nim w intensywnym tempie, spalasz kalorie, a także modelujesz brzuch oraz talię. Żeby efekt był jeszcze szybszy i bardziej widoczny, warto sięgnąć po hula hop ze specjalnymi wypustkami, dzięki którym zapewnimy sobie masaż podczas obrotów koła. To świetny przyrząd do rozgrzewki, fitnessu oraz treningów cardio. Wypróbuj, a gwarantujemy, że zakochasz się w nim na nowo.

Kręć dla zdrowia i pięknej sylwetki

Zasad dotyczących korzystania z hula hop nie trzeba chyba nikomu przypominać. Zabawa polega na tym, by kręcić kołem na wysokości talii tak, żeby przyrząd jak najdłużej utrzymał się w ruchu. Każdy, kto bawił się nim w dzieciństwie, z pewnością pamięta, że to niełatwe zadanie, bo obroty koła zależą od naszej intensywnej pracy całego ciała. Kręcąc biodrami wprawimy hula hop w ruch, jednak wystarczy chwila przerwy lub nieuwagi, żeby koło upadło na ziemię. I na tym właśnie polega fenomen hula hop – na konieczności nieustannego, dynamicznego ruchu, który angażuje do pracy mięśnie korpusu, przy okazji modelując newralgiczne i nierzadko kłopotliwe dla kobiet partie ciała – biodra, brzuch oraz talię. Co więcej, nawet fitnessowa wersja popularnej zabawki to wciąż gwarancja doskonałej rozrywki, a nie ma chyba nic lepszego niż ćwiczenia, które łączą w sobie korzyści zdrowotne, świetne efekty i doskonałą zabawę.

Jak wybrać idealne hula hop do ćwiczeń?

Nietrudno zauważyć, że to "sportowe" hula hop różni się nieco od prostej wersji podwórkowej, jaką pamiętamy sprzed lat. Koło do fitnessu jest nieco cięższe, niż dziecięca zabawka, a do tego ma masujące wypustki, które w trakcie obrotów działają jak modelujący masaż – rzeźbią sylwetkę, wzmacniają mięśnie korpusu i przyspieszają spalanie tłuszczu. Na rynku znajdziemy szeroki wybór hula hop do ćwiczeń. Poszczególne modele różnią się budową, możliwością regulacji obwodu oraz oczywiście ceną. Niektóre warianty hula hop są dodatkowo wyposażone w piłki grawitacyjne. To obciążenie z jednej strony usprawnia ruch koła po obwodzie, a z drugiej podnosi trudność treningu na wyższy level, a także pozwala nam się zdrowo zmęczyć i spalić więcej kalorii. Te bardziej zaawansowane modele wyposażone są też w cyfrowy wyświetlacz, który pozwala obliczyć ilość wykonywanych obrotów.

Jak ćwiczyć z hula hop?

Dla tych, którzy wciąż nie są jeszcze przekonani – 30 min ćwiczeń z hula hop odpowiada godzinie pływania lub trzem godzinom biegania. Ten fakt robi wrażenie, prawda? Ale żeby kręcenie było efektowne, trening powinien trwać dłużej, niż pół godziny, bo właśnie po tym czasie organizm zaczyna spalać tłuszcz i kalorie. Pierwsze efekty zobaczysz już po 2 tygodniach codziennych ćwiczeń. Żeby jeszcze bardziej zmotywować się do kręcenia, zmierz obwód talii przed rozpoczęciem treningów i po upływie 2 tygodni. Wynik na pewno będzie satysfakcjonujący i da ci dużego kopa do dalszej pracy.

Jak rozpocząć trening z hula hop? To nic trudnego! Stań w rozkroku, ugnij lekko kolana i napnij mięśnie brzucha. Chwyć koło na wysokości talii i oprzyj je o jeden bok, a następnie intensywnie wpraw w ruch, jednocześnie kręcąc biodrami. Nie przejmuj się, jeżeli na początku będzie spadać – z czasem opanujesz technikę do perfekcji i będziesz mogła kręcić obręczą przez wiele minut. Dobrej zabawy i satysfakcjonujących efektów!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także