FitnessHula hop – porady, ćwiczenia, efekty

Hula hop – porady, ćwiczenia, efekty

Hula hop to nie tylko zabawka, ale i profesjonalny przyrząd fitness. Jak najskuteczniej ćwiczyć z hula hop i czy daje ono efekt płaskiego brzucha? Czy wiesz, jak ćwiczyć z hula hop, aby wyszczuplić brzuch, a jak żeby wymodelować biodra?

Hula hop – porady, ćwiczenia, efekty
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0

28.04.2017 | aktual.: 17.04.2019 18:24

Hula hop - porady

Kręcąc hula hop, możesz spalić około 200 kalorii w ciągu 30 minut, pozbyć się oponki z brzucha i nabrać formy nie wychodząc z domu. Jeśli chcesz połączyć zabawę z przyjemnością - będzie dla ciebie idealne. Jeśli zależy ci na efektywnym spaleniu tkanki tłuszczowej, wybierz cięższy wariant *hula hop z wypustkami *(ok 1,5-2 kg). Hula hop znajdziesz w każdym sklepie sportowym. Fanką tej metody jest Michelle Obama.

Ma niską cenę (dobre hula hop możesz kupić już za 50 zł i ćwiczyć samodzielnie w domu)
i modeluje mięśnie brzucha i bioder (dzięki temu kobiety kochają z nim ćwiczyć, gdyż w tych partiach najczęściej odkłada nam się tłuszczyk).

Hula hop - technika kręcenia

Tak jak w przypadku wszystkich ćwiczeń – najważniejsza jest technika kręcenia hula hop. Najważniejsze to rozpędzić koło. Rozruszasz je, kołysząc biodrami w przód i w tył z jedną nogą lekko wystawioną do przodu. Kręć hula hop na lekko ugiętych nogach. Jeśli nie możesz nabrać tempa, a koło opada, ugnij nogi w kolanach. Cały czas staraj się utrzymać koło na właściwym miejscu bez użycia rąk. Możesz przemieszczać ciało w tym samym kierunku, w którym kręcisz hula hop. Koło wtedy zwolni, ale ty odzyskasz kontrolę nad jego wysokością.

Jak ćwiczuć z hula hop?

Choć na niektórych filmikach zawrotne tempo kręcenia może zadziwiać początkujące osoby – hula hop jest proste w obsłudze. Niezwykle ważna jest lekko wysunięta do przodu miednica i oraz napięte mięśnie pośladków i brzucha.

Warto pamiętać, że kręcimy w dwie strony! Trening z kołem powinien zacząć się od kilku minut, aby docelowo trwać ponad 30-60 minut. Ćwiczenia z hula hop mają niewielką intensywność. To tzw. low-impact aerobic, który zaleca się osobom początkującym, starszym, a także osobom, które nie chcą przeciążać stawów.

Na jakie partie mięśni wpływa hula hop?

Skuteczne ćwiczenia z hula hop dają efekty w obrębie brzucha i bioder - jednak w zależności od tego, jak kręcimy, pracujemy nad różnymi partiami ciała. Jeśli chcesz w prosty sposób wyrzeźbić płaski brzuch, hula hop powinno znajdować się na wysokości pępka, jeśli biodra – obniż wysokość.

Dzięki hula hop możesz też wysmuklić ramiona i pozbyć się tzw. pelikanów, jeśli uniesiesz rękę prostopadle do tułowia i będziesz kręcić kołem na wysokości nadgarstka. Dodatkowo zaleca się na przykład ćwiczenia z hula hop polegające na uciskaniu, lekkim uginaniu trzymanego przed sobą hula hop. Zmęczyliście się nieco kręceniem? Możecie położyć się na dywanie przed telewizorem i spróbować kręcić kołem na złączonych kostkach.

Jakie efekty daje trening z hula hop?

Warto podkreślić, że ćwiczenia z hula hop angażują praktycznie wszystkie partie mięśni brzucha: proste oraz skośne zewnętrzne i wewnętrzne. Pamiętaj, że efekty treningu z hula hop są zależne od naszej kondycji, diety i motywacji, ale efekt pięknego brzucha, mniej centymetrów w talii i w biodrach zobaczysz już po kilku tygodniach.

Jeśli jeszcze nie potrafisz kręcić, ale zależy ci na poprawie kondycji – z pewnością się do niego przekonasz. Zdecydowanymi zaletami treningu hula hop jest to, że łączy zabawę ze zdrowiem, jest niedrogi, ale skuteczny i można włączyć do ćwiczeń partnera lub dzieci i pokręcić razem.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)