Trwa ładowanie...

Francuska aktorka w kreacji godnej "arabskiej księżniczki". Ma polskie korzenie

Podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes gwiazdy stawiają na różnorodność. Odważne kroje, szalone kolory i stylizacje, nawiązujące do wybranej kultury. W takiej pojawiła się aktorka Elsa Zylberstein, która na czerwonym dywanie widziana była w sukience w arabskim stylu.

Elsa Zylberstein na Festiwalu Filmowym w Cannes Elsa Zylberstein na Festiwalu Filmowym w Cannes Źródło: Getty Images, fot: Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images
d4gy2wb
d4gy2wb

Festiwal Filmowy w Cannes przyciągnął tłumy. Na czerwonym dywanie pojawiły się najgorętsze nazwiska świata filmu, które niezmiennie pokazały się w kreacjach od światowych projektantów. Supermodelka Candice Swanepoel wybrała wycięty kombinezon, a aktorka Elsa Zylberstein czarną, tiulową sukienkę, ze złotymi dodatkami.

Elsa Zylberstein w Cannes

Paryska piękność z polsko-żydowskimi korzeniami przyciągała wzrok fotografów. W nawiązaniu do swoich zainteresowań buddyzmem i kulturą Bliskiego Wschodu postawiła na kreację w stylu żon i córek arabskich szejków. Do tiulowej sukni w czarnym kolorze z etnicznymi ornamentami, dobrała złote akcesoria - kolczyki w kształcie liści, kopertówkę i pierścienie z kamieniami. Makijaż skupiał się na przyciemnionych oczach.

d4gy2wb

Pochodzenie Elsy Zylberstein

Urodzona w 1968 roku w Paryżu Elsa jest jedną z najbardziej utytułowanych aktorek we Francji. Polsko-żydowskie korzenie zawdzięcza ojcu, fizykowi, Albertowi Zylbertowi. Matka, Lilianne, z pochodzenia Francuzka, pracowała jako makijażystka dla Diora.

Zylberstein wystąpiła w ponad sześćdziesięciu filmach. Przez wiele lat uczyła się tańca klasycznego. Ostatecznie wybrała jednak aktorstwo. W 1993 roku otrzymała nagrodę Romy Schneider dla "Najlepiej rokującej aktorki", natomiast w 2009 roku, została laureatką Cezara za drugoplanową rolę w filmie "Kocham cię od tak dawna". W swojej karierze wcielała się w dramatyczne, jak i zabawne, komediowe role. Jest aktywna zawodowo. Gra w produkcjach filmowych, telewizyjnych serialach i francuskim teatrze.

Wszystko o Festiwalu Filmowym w Cannes!

d4gy2wb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gy2wb