UrodaFryzury lat 70. – powrót do barwnej przeszłości

Fryzury lat 70. – powrót do barwnej przeszłości

Fryzury lat 70. – powrót do barwnej przeszłości
Źródło zdjęć: © iStock.com | gpointstudio

10.06.2018 13:53, aktual.: 01.07.2018 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fryzury w stylu lat 70. to uczesania niezwykle lekkie. Królował wtedy zarówno lubujący się w wolności styl hippie, jak i hollywoodzki szyk ukryty we fryzurach z przedziałkiem na środku. Moda tamtej epoki stawiała na naturalny kolor i samoistne układanie się włosów.

Fryzura hippiski – symbol lat 70.

Lata 70. XX wieku to czas, gdy dużą popularność zdobywała kultura hippisów. Zwiewne koszule, szerokie spodnie i tańczące na wietrze długie włosy – to właśnie cechy charakterystyczne stylu hippie. Oprócz liberalnych poglądów jego przedstawiciele wyznawali również umiłowanie do natury. Odrzucali więc tapirowane fryzury i mocne makijaże, a w zamian hołdowali długim włosom o naturalnym kolorze i sposobie układania.

Fryzury hippisowskie z lat 70. charakteryzowały się również delikatnymi warkoczykami splatanymi na wysokości skroni i łączonym z tyłu głowy. Często też warkocze te opadały luźno w dół, dopełniając luzacki styl hippisów. Dziś fryzury nawiązujące do mody lat 70. są bardzo subtelne i niezwykle dziewczęce.

*Ciekawe fryzury możesz wykonać dzięki kosmetykom do stylizacji włosów, dostępnym na WP radarOkazji. *

Obraz
© iStock.com

Fryzura tego typu jest bardzo prosta w wykonaniu. Rozpuszczone włosy można delikatnie podkręcić prostownicą, aby wydały się jeszcze lżejsze i dziewczęce. Same warkoczyki mogą być plecione tradycyjnym sposobem albo dobierane. Najważniejsze jednak, aby były wąskie i subtelne, a wtedy nie stracą swojego czaru typowej fryzury lat 70. w hippisowskim stylu.

Modna fryzura w stylu gwiazd filmowych lat 70.

Kolejny typ fryzury lat 70. nawiązuje do stylu gwiazd ówczesnego Hollywood. Kolorowe apaszki, szmizjerki w stylu safari i burza włosów podkręcanych na końcu do zewnątrz. Znakiem charakterystycznym tego stylu była również dłuższa grzywka z przedziałkiem na środku, która również wywijana była na zewnątrz.

Z taką fryzurą kojarzy się przede wszystkim gwiazda małego ekranu lat 70., Farrah Fawcett, jedna z „Aniołków Charliego”. Jej burza sypiących się finezyjnie, wymodelowanych do góry włosów wywoływała zachwyt wśród fanek na całym świecie. Podobną fryzurę w owym czasie nosiła również Bonnie Tyler i Goldie Hawn, która nie rezygnuje z niej do dziś.

Obraz
© Instagram.com | sebastianstefanski_

Fryzurę tego typu wykonuje się raczej w salonie fryzjerskim, choć co odważniejsze panie mogą spróbować cięcia w domu. Warto jednak pamiętać, że grzywka w stylu lat 70. wymaga odpowiedniego wycieniowania, dlatego samodzielne wykonanie może być kłopotliwe. Fryzura ponadto jest bardzo łatwa w układaniu na co dzień. W przypadku wielkiego wyjścia można ułożyć koka lub stylowego kucyka, pozostawiając grzywkę po bokach.

Fryzura końca dekady – objętość w stylu lat 70.

Co prawda burza loków to znak lat 80., jednak już w końcówce lat 70. pojawiały się niebanalne fryzury, w których dominować miała objętość i gęste loczki. Wraz z wchodzącymi mocnymi kolorami zarówno w odzieży, jak i makijażu, kontrolowana przesada zaczęła królować również w kwestii fryzur lat 70.

Obraz
© iStock.com | miao99

Fryzurę tego typu zapewnią wałki lub papiloty, bardziej cierpliwe panie wybiorą lokówkę. W celu zapewnienia oczekiwanej objętości, w ruch pójdzie również mały grzebyk, który skutecznie natapiruje włosy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także