ycipk-27caix

Gądecki poucza na uroczystości Bożego Ciała. "Zabijanie dzieci nie jest kwestią światopoglądową"

Arcybiskup Gądecki w trakcie procesji Bożego Ciała skrytykował propozycję całodobowych dyżurów ginekologicznych. Tego dla poznanianek chce prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak. – Zabijanie dzieci poczętych, poza trzema wyjątkami, jest zakazane. Tymczasem w Poznaniu słyszymy dziwne zapowiedzi. – skrytykował Gądecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mocne słowa metropolity poznańskiego
Mocne słowa metropolity poznańskiego (Wikimedia Commons CC BY)
ycipk-27caix

Włodarz Poznania, Jacek Jaśkowiak, obwieścił w marcu, że wraz ze swoimi współpracownikami przygotowuje projekt 24-godzinnego dyżuru ginekologicznego. Wyjaśnił to słowami: "Gdy potrzebna jest fachowa porada i pomoc, kwestie światopoglądowe powinny zejść na drugi plan. Poznaniankom, które z niego skorzystają, nikt nie będzie prawił kazań, tylko udzieli koniecznej pomocy".

Arcybiskup metropolita poznański nie zgadza się z -jak to ujął- "dziwnymi zapowiedziami". – Ginekolog 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, bez klauzuli sumienia. Pomysłodawca twierdzi, że w tym przypadku kwestie światopoglądowe powinny zejść na drugi plan – stwierdził. – Zabijanie dzieci w łonie matki nie jest kwestią światopoglądową. Przerwanie ciąży kończy się śmiercią organizmu – dodał.

Powiedział również, że zwolennicy aborcji nie mogą zasłaniać się naukowymi argumentami, bo "nauka takich im nie daje".

ycipk-27caix

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-27caix

ycipk-27caix
ycipk-27caix