Trwa ładowanie...
d3lkyoh

Gądecki poucza na uroczystości Bożego Ciała. "Zabijanie dzieci nie jest kwestią światopoglądową"

Arcybiskup Gądecki w trakcie procesji Bożego Ciała skrytykował propozycję całodobowych dyżurów ginekologicznych. Tego dla poznanianek chce prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak. – Zabijanie dzieci poczętych, poza trzema wyjątkami, jest zakazane. Tymczasem w Poznaniu słyszymy dziwne zapowiedzi. – skrytykował Gądecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mocne słowa metropolity poznańskiego
Mocne słowa metropolity poznańskiego (Wikimedia Commons CC BY)
d3lkyoh

Włodarz Poznania, Jacek Jaśkowiak, obwieścił w marcu, że wraz ze swoimi współpracownikami przygotowuje projekt 24-godzinnego dyżuru ginekologicznego. Wyjaśnił to słowami: "Gdy potrzebna jest fachowa porada i pomoc, kwestie światopoglądowe powinny zejść na drugi plan. Poznaniankom, które z niego skorzystają, nikt nie będzie prawił kazań, tylko udzieli koniecznej pomocy".

Arcybiskup metropolita poznański nie zgadza się z -jak to ujął- "dziwnymi zapowiedziami". – Ginekolog 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, bez klauzuli sumienia. Pomysłodawca twierdzi, że w tym przypadku kwestie światopoglądowe powinny zejść na drugi plan – stwierdził. – Zabijanie dzieci w łonie matki nie jest kwestią światopoglądową. Przerwanie ciąży kończy się śmiercią organizmu – dodał.

Powiedział również, że zwolennicy aborcji nie mogą zasłaniać się naukowymi argumentami, bo "nauka takich im nie daje".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3lkyoh

Podziel się opinią

Share

d3lkyoh

d3lkyoh