GwiazdyGosia Andrzejewicz i Marta Wiśniewska nagrały wspólnie piosenkę. Mają ważny cel

Gosia Andrzejewicz i Marta Wiśniewska nagrały wspólnie piosenkę. Mają ważny cel

Gosia Andrzejewicz i Marta Wiśniewska
Gosia Andrzejewicz i Marta Wiśniewska
Źródło zdjęć: © YouTube
oprac. KSA

22.07.2021 07:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gosia Andrzejewicz i Marta Wiśniewska długo borykały się z łatką niezbyt utalentowanych artystek. Na szczęście tamte czasy już minęły, a one nie tylko udowadniają, że potrafią śpiewać, ale też robią to w bardzo szczytnym celu.

Współpraca Gosi Andrzejewicz i Marty Wiśniewskiej może wzbudzać duże zaskoczenie. Jednak artystki zdecydowały się na ten odważny krok, ponieważ miały ważny cel. Chciały wesprzeć Strajk Kobiet i wszystkie osoby, które cały czas walczą i nie zgadzają się z niesprawiedliwym traktowaniem kobiet w Polsce.

Utwór "Nie będziesz szła sama" jest coverem wielkiego hitu t.A.T.u: "Ya Soshla S Uma". Oficjalny teledysk, w którym wystąpiła również Ina, trafił do sieci 21 lipca 2021 roku. Biorąc pod uwagę stylizacje artystek, można domyślić się, że był nagrany jesienią, w czasie, gdy przez cały kraj przeszły manifestacje.

Ważny cel

Niestety przedłużyło się załatwienie wszystkich formalności. "Czekaliśmy dość długo na wszystkie prawa do piosenki, dlatego utwór pojawił się trochę późno" - powiedziała Marta Wiśniewska w rozmowie z Plejadą.

Wiśniewska zdradziła również, dlaczego zdecydowała się na wejście w projekt muzyczny, który ma bardzo duże powiązanie z polityką. Wiele polskich artystów woli unikać tego tematu.

"Nie godzę się z brakiem tolerancji, brakiem szacunku, z brakiem przyzwolenia na bycie tym, kim chcemy być i życie tak, jak chcemy żyć. To są podstawowe prawa człowieka. Po to chodzimy po tej Ziemi, żeby być sobą. Nikt nie może nas zmusić do tego, żebyśmy żyli tak, jak ktoś to wyreżyseruje. Ja się przeciwko temu buntuję. Uważam, że to jest bardzo złe: - wyjaśniła.

Gosia Andrzejewicz ma bardzo podobne podejście. "Niezabieranie głosu w dotyczących nas sprawach jest wyrazem akceptacji proponowanych rozwiązań czy ideologii. Mój udział w tym projekcie jest wyrażeniem sprzeciwu" - powiedziała dla Plejady.

Brawo dziewczyny!

Gosia Andrzejewicz x Ina x Mandaryna - Nie Będziesz Szła Sama (Original Version)

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (190)
Zobacz także