Trwa ładowanie...

Grób Edwarda Gierka. Wspaniały gest mieszkańców Sosnowca wzruszył syna polityka

Zaledwie kilka dni temu obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Jednak z powodu wprowadzonych niespodziewanie obostrzeń w dniach od 31 października do 2 listopada cmentarze zostały zamknięte. Dopiero od wtorku można odwiedzać groby, aby oddać cześć zmarłym. Mimo niespodziewanych utrudnień mieszkańcy Sosnowca pamiętali o grobie Edwarda Gierka.
Share
Edward Gierek
Edward GierekŹródło: East News
d3g2gwc

Co roku 1 listopada nekropolie w Polsce były wypełnione ludźmi. Niestety tegoroczne obchody tego wyjątkowego dnia okazały się niemożliwe z powodu wprowadzonego zakazu. Osoby, które mogły poszły na cmentarze przed 31 października albo odczekały i udały się na groby po 2 listopada.

Pamięć o zmarłych – gest mieszkańców Sosnowca

Na lokalne cmentarze udali się przede wszyscy ci, którzy są cały czas na miejscu. Ciekawym przykładem pięknej postawy i pamięci jest zachowanie mieszkańców Sosnowca. Na tamtejszym cmentarzu spoczywa Edward Gierek, czyli były I sekretarz KC PZPR. Polityk zmarł w 2001 roku. Na grobie Gierka pojawiły się nowe znicze, co zauważył prof. Adam Gierek – syn dygnitarza.

d3g2gwc

Zobacz także:Lekarka ze Śląska ponownie zarażona koronawirusem. Ma ważny apel

Zdjęcie grobu ojca opublikował prof. Gierek na swoim profilu na Facebooku. Mężczyzna nie krył wzruszenia oraz wdzięczności w szczerym opisie do fotografii.

- Wszystkim, którzy w czasie tegorocznego listopadowego Święta Zmarłych złożyli wiązanki kwiatów i zapalili symboliczne znicze na grobie moich rodziców Edwarda i Stanisławy Gierek na sosnowieckim cmentarzu, pomimo trudnego okresu czasu związanego z panującą pandemią, chciałbym serdecznie PODZIĘKOWAĆ. DZIĘKUJĘ również, za codzienne dowody szacunku i pamięci o moich rodzicach, za ciągle odwiedzanie ich grobu i za symboliczne palące się znicze - czytamy na profilu.

Przeczytaj:Małgorzata Kożuchowska zagra Stanisławę Gierek. Kim była pierwsza dama PRL-u?

d3g2gwc

Jak walczyć z koronawirusem? Dr Magdalena Krajewska radzi, co robić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3g2gwc

Podziel się opinią

Share
d3g2gwc
d3g2gwc