Grzywna za suszenie prania. Kodeks wykroczeń mówi wprost

Grzywna za suszenie prania. Kodeks wykroczeń mówi wprost

Wieszasz pranie na balkonie? Lepiej uważaj
Wieszasz pranie na balkonie? Lepiej uważaj
Źródło zdjęć: © East News | Wojtek Laski
03.06.2023 13:48, aktualizacja: 03.06.2023 14:53

Choć według przepisów balkon stanowi przedłużenie mieszkania, istnieje kilka zasad oraz zakazów, których lepiej się trzymać. Wśród nich wieszanie mokrego prania na balkonie - to może zakończyć się nawet karą grzywny.

Niektórzy urządzają na nim grille i imprezy. Inni opalają się natomiast nago. I choć te rzeczy są oficjalnie "zakazane", jeżeli chodzi o zachowania mieszkańców na balkonach, istnieją także inne, o których mało kto wie. Wśród nich m.in. te związane z wieszaniem mokrego prania. Jeśli jesteś osobą, która to robi, lepiej uważaj.

Czy można wieszać pranie na balkonie?

Wieszanie prania na balkonie jest jedną z najczęstszych rzeczy, jakie robimy, kiedy tylko wrócą wysokie temperatury i słońce. Pranie schnie wtedy w zawrotnym tempie i świeżo pachnie. Mało kto jednak wie, że wieszanie mokrych ubrań na balkonie jest poniekąd zakazane. Chociaż nie ma przepisów, które by to wprost ograniczały, podpunkt o wieszaniu prania na balkonie często znajduje się w regulaminach wspólnot.

Dlaczego? Wszystko z powodu zagrożenia, jakie może stanowić bardzo mokre pranie, znajdujące się na wysokości, poza balustradą. W przypadku, kiedy spadłoby z balkonu, mogłoby stworzyć wówczas zagrożenie dla innych osób - przechodniów i rowerzystów.

Jeżeli ociekające wodą pranie znajduje się jednak na zabudowanej części balkonu, należy pamiętać o podstawieniu pod nie miski. Jeżeli ciecz wyleje się poza balkon, grozi nam wówczas nawet kara grzywny (na podstawie art.75 i 145 k.w.).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tego nie rób na balkonie

Czego jeszcze nie można robić na balkonie? Niektóre rzeczy mogą zdziwić, jednak zakazane jest m.in. trzepanie koców i dywanów (co podlega pod przepisy dotyczące zakazu śmiecenia) czy wywieszanie donic z kwiatami - poza balustradą. To również jest związane z art. 75 k.w., w którym przeczytamy, że za wystawienie na balkonie ciężkich przedmiotów (w tym donic z kwiatami), przewiduje się karę grzywny.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta