ModaH&M zbiera używane ubrania na całym świecie

H&M zbiera używane ubrania na całym świecie

H&M zbiera używane ubrania na całym świecie
Źródło zdjęć: © 123RF
07.12.2012 13:17, aktualizacja: 07.12.2012 21:22

Zamiast wyrzucać stare ubrania, będzie je można oddać do sklepu H&M, a w zamian dostać kupon na zakupy. Szwedzka sieć chce rozpocząć taką akcję od lutego

H&M rozpoczyna nowatorską akcję na światową skalę. Już od lutego 2013 roku klienci będą mogli oddać swoje używane ubrania. Firma nie podaje na razie zbyt wielu szczegółów, wiadomo jednak, że stan odzieży będzie bez znaczenia. Za każdą torbę ubrań dostaniemy kupon na zakupy w sklepie H&M.

Skąd pomysł akcji? Chodzi o ekologię i zmniejszenie szkodliwego wpływu na środowisko.

Co roku na wysypiska trafiają tony ubrań, choć 95 proc. nich mogłoby być ponownie wykorzystane. Jak czytamy w oficjalnym komunikacje na stronie H&M, przeciętny Amerykanin wyrzuca rocznie ok. 30 kg ubrań, co w skali kraju daje w sumie 8 mld kg rocznie!

"Nasze wysiłki zrównoważonego rozwoju są zakorzenione w idei odpowiedzialności społecznej i ekologicznej. Chcemy zrobić dla środowiska to, co dobre, dlatego oferujemy naszym klientom wygodne rozwiązanie: oddać swoje zużyte lub uszkodzone ubrania z H&M" - mówi Karl-Johan Persson, dyrektor generalny H&M.

Akcja H&M ma na celu zmienić cały cykl produkcji odzieży i utworzyć zamkniętą "pętlę" włókien tekstylnych. Plan zakłada znalezienie rozwiązania technologicznego, które pozwoli na recycling ubrań.

Inna sieć, Marks & Spencer, już od kwietnia prowadzi podobną akcję, a w październiku wypuściła na rynek pierwsze płaszcze z przetworzonej wełny pozyskanej ze zbiórki.

Źródło artykułu:Informacja prasowa