Trwa ładowanie...

Helen Mirren chce więcej kobiet reżyserek

Helen Mirren odbierając ostatnio nagrodę dla legendy kina wspomniała jak rzadko kobiety są doceniane w filmowej branży.

Share
Helen Mirren chce więcej kobiet reżyserekŹródło: WENN/NEWSPIX.PL
d17ohj8

Helen Mirren to jedna z bardziej niezależnych postaci światowego kina, która nigdy nie miała problemu z wyrażaniem własnej opinii nawet na najbardziej kontrowersyjne tematy. Nic więc dziwnego, że odbierając ostatnio nagrodę dla legendy kina podczas gali magazynu „Empire” zdobyła się na drobną uszczypliwość. Wspomniała o tym, jak rzadko kobiety są doceniane w filmowej branży.

A w swojej wypowiedzi nawiązała do Sama Mendesa, który odbierając chwilę wcześniej nagrody dla najlepszego reżysera, za najlepszy film oraz Empire Inspiration Award wspomniał, którzy reżyserzy inspirują go w pracy.

- Chcę tylko szybko powiedzieć, że wspaniale było usłyszeć krótką listę twórców inspirujących Sama Mendesa. Zauważyłam jednak, że nie wymienił ani jednej reżyserki - powiedziała. - Nie mam nic przeciwko Samowi, jego wybór był wspaniały. Ale kiedy sama zaczynałam pracę w tej branży, był to przede wszystkim męski świat; to było jak przebywanie w szatni drużyny piłkarskiej. Mam tylko nadzieję, modlę się o to, a właściwie jestem przekonana, że za pięć czy dziesięć lat, kiedy następca - lub miejmy nadzieję następczyni – Sama, będzie dziękować za swoją nagrodę, wymieni dwa lub trzy nazwiska kobiet. A więc dalej dziewczyny!

(ma)

d17ohj8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17ohj8
d17ohj8