Trwa ładowanie...
d3yq1kj

Homofobiczny napis na warszawskiej kamienicy. Historia, która daje nadzieję

W poniedziałek 6 lipca na ścianie jednej z warszawskich kamienic pojawił się napis "j...ać [LGBT](https://kobieta.wp.pl/tag/lgbt){:follow}". Sprawca dorysował strzałki, które wskazywały na mieszkanie pary homoseksualnej. Sprawy w swoje ręce wzięli sąsiedzi pary, którzy zasłonili akt wandalizmu specjalnymi kartkami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Homofobiczny napis na warszawskiej kamienicy
Homofobiczny napis na warszawskiej kamienicy (Facebook)
d3yq1kj

Przed wyborami atmosfera w naszym kraju jest wyjątkowo napięta. Oliwy do ognia dolewają politycy, którzy startują o fotel prezydenta. Niedawno obecnie panujący prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że będzie chronił "polskie rodziny" przed "ideologią LGBT". Takie zachowania wywołują jeszcze więcej nienawiści i jeszcze bardziej dzielą nasze społeczeństwo.

Homofobia w Polsce

Można to zaobserwować na każdym korku. Ofiarami nienawiści stała się homoseksualna para, która pod swoim oknem zauważyła napis "J...ać LGBT". "Dzisiaj napisali, jutro podpalą, pojutrze zabiją. Czy są jeszcze ludzie, którzy nie rozumieją, do czego prowadzi takie szczucie? Ten problem nie jest gdzieś daleko. Jest tu i teraz" – podpisali zdjęcie zniszczonej elewacji Dawid i Jakub.

d3yq1kj

Po udostępnieniu zdjęcia w internecie wywiązała się kłótnia. Sąsiedzi pary nie mieli jednak zamiaru patrzeć na obrzydliwy napis i dawać przyzwolenie mowie nienawiści. Zasłonili hasło kartkami, na których pisali swoje słowa wsparcia. "To cudownie widzieć taką solidarność. Jestem pewny, że nie damy się nienawiści" – popisał autor postu ze zdjęciem w nowej odsłonie kamienicy.

Jarosław Kaczyński chce wzmocnić pozycję kobiet na rynku pracy. Prof. Renata Mieńkowska-Norkiene: To zasłona dymna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3yq1kj

Podziel się opinią

Share
d3yq1kj
d3yq1kj