Trwa ładowanie...
d28e8gv

Homofobia w Polsce. "Dzisiaj napisali, jutro podpalą, pojutrze zabiją"

Jakub i Dawid są małżeństwem. Pobrali się 3 lata temu w Portugalii, bo w Polsce ich ślub nie byłby możliwy. Na swoim profilu na Facebooku udostępnili post znajomych, którzy zostali napiętnowani przed wyborami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Homofobiczny napis na kamienicy
Homofobiczny napis na kamienicy (Facebook)
d28e8gv

W poniedziałek 6 lipca na ścianie jednej z warszawskich kamienic pojawił się napis "j...ać LGBT". Sprawca dorysował do niego też strzałki, które wskazują na okno mieszkającej w kamienicy pary homoseksualnej, przyjaciół Jakuba i Dawida.

Sytuacja społeczności LGBT w Polsce

"Dzisiaj napisali, jutro podpalą, pojutrze zabiją. Czy są jeszcze ludzie, którzy nie rozumieją, do czego prowadzi takie szczucie? Ten problem nie jest gdzieś daleko. Jest tu i teraz" – napisali pod zdjęciem "napiętnowani" mężczyźni i poprosili o to, żeby Polacy zastanowili się, jakiej chcą przyszłości i czy są nią najgorsze chwile XX wieku.

d28e8gv

"Dzisiaj nie potrzebujemy już wojny. Jeśli tego nie przerwiemy, pozabijamy się sami" – dodali, nawiązując do zbliżającej się II tury wyborów, która odbędzie się 12 lipca. Polacy wybiorą wówczas, czy urząd prezydenta będzie pełnił Andrzej Duda kojarzony z wygłaszaniem w trakcie swojej kampanii homofobicznych treści, czy Rafał Trzaskowski, który jako prezydent Warszawy podpisał tzw. kartę LGBT, czyli deklarację na rzecz działań tolerancji.

Jakub i Dawid udostępnili post. Jeszcze zanim ta sytuacja miała miejsce, napisali na swoim profilu na Facebooku: "Smuci nas to, jak zmienił się nasz kraj w ciągu ostatnich kilku lat i przeraża myśl, co może nas czekać w pięciu kolejnych. Cała nadzieja w ludziach, którzy wciąż mają w sobie więcej dobra, tolerancji i życzliwości do drugiego człowieka niż politycy". Teraz od siebie dopowiedzieli jedynie: "Nic dodać, nic ująć".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28e8gv

Podziel się opinią

Share
d28e8gv
d28e8gv