Idealny mężczyzna istnieje!

Idealny mężczyzna istnieje!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

17.12.2012 11:53, aktual.: 17.12.2012 14:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czym kierujemy się w wyborze partnera? Mamy stały zestaw wymagań, czy może zmienia się on wraz z wiekiem? Z badań przeprowadzonych przez portal randkowy Match.com wynika, że w zależności od tego, na jakim etapie życia się znajdujemy, preferujemy u mężczyzn inne cechy. Dla każdego przedziału wiekowego istnieje mężczyzna idealny – twierdzą badacze.

Czym kierujemy się w wyborze partnera? Mamy stały zestaw wymagań, czy może zmienia się on wraz z wiekiem? Z badań przeprowadzonych przez portal randkowy Match.com wynika, że w zależności od tego, na jakim etapie życia się znajdujemy, preferujemy u mężczyzn inne cechy. Dla każdego przedziału wiekowego istnieje mężczyzna idealny – twierdzą badacze.

Kiedy wkraczamy w dorosłość, patrzymy na to, by wybranek dzielił z nami zainteresowania, dla kobiet w okolicach trzydziestki ogromnie ważna jest ambicja, dla starszych od nich o 10 lat koleżanek podstawą są dobre maniery, a panie około pięćdziesiątki chętnie umówiłyby się z młodszymi. Jak wraz z wiekiem zmieniają się nasze gusta?

Wiek 18-24 lata

Na tym etapie kobiety szukają kogoś, kto będzie podzielał ich zainteresowania: słuchał podobnej muzyki, lubił ten sam rodzaj literatury czy filmów. Liczy się dla nich też wygląd, przewagę mają więc mężczyźni o wysportowanej sylwetce.

Okazuje się jednak, że kobiety w tym wieku biorą pod uwagę nie tylko swoje preferencje. Aż dla 47 procent ankietowanych ważne jest, by ich wybranka akceptowali znajomi. Dr Cecilia D’Felice, psycholog kliniczny z portalu Match.com uważa, że to moment przechodzenia w dorosłość, budowania własnej pewności siebie. Kobiety chcą wiedzieć, że ich wybory są trafne, a takie potwierdzenie najłatwiej znaleźć u przyjaciół.

Wiek 25-34 lata

To czas rozwijania kariery, podejmowania ważnych życiowych decyzji, precyzowania dalszych planów. Kobiety w tym wieku zaczynają patrzeć bardziej perspektywicznie. Liczy się dla nich wykształcenie i praca mężczyzny, jego ambicja, przebojowość. Ale jednocześnie nadal nie potrafią się oprzeć zniewalającemu Adonisowi. To właśnie na tym etapie pociąg fizyczny gra pierwsze skrzypce. Kobiety są świadome własnej atrakcyjności i szukają partnera, który w tym względzie jest również „wysoko w lidze”.

Niemal równie istotna jest ambicja. Aż 2/3 uczestniczących w badaniu pań w wieku od 25 do 34 lat przyznało, że to dla nich kluczowa cecha u mężczyzny. – W miarę jak stajemy się coraz bardziej pewne siebie i rozwijamy naszą karierę, partnerzy, którzy robią to samo, stają się dla nas bardzo atrakcyjni – mówi dr D’Felice.

Wiek 35-44 lata

Na starcie odrzucają mężczyzn o złych manierach. Umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji podają jako najważniejszą cechę, jakiej szukają u potencjalnych partnerów. Zaledwie 1 na 100 pań umówiłaby się z kimś, u kogo szwankuje kultura osobista.

Kobiety w tej grupie wiekowej od związku oczekują większej stabilizacji niż ich młodsze koleżanki. Nie tylko więc – co normalne – chcą zbudować trwałą relację, ale znaczenia nabierają dodatkowe elementy, takie jak: doświadczenie życiowe, sukcesy zawodowe, pewna sytuacja materialna, dojrzałość emocjonalna. Jeśli do tej pory panie nie znalazły mężczyzny swojego życia, na tym etapie szczególnie uważnie będą analizować związek pod kątem jego stałości i widoków na założenie rodziny. Być może między innymi dlatego późne trzydziestki i młode czterdziestki chętnie umawiają się ze starszymi mężczyznami? Aż 73 procent ankietowanych przyznało, że wolałoby partnera średnio o 5 lat starszego.

Wiek 45-54 lata

Panie w tym wieku szukają mężczyzny, który zapewni im zarówno bezpieczeństwo emocjonalne, jak i materialne. To najważniejsze oczekiwania wobec związku aż u 95 procent badanych kobiet. Na żadnym innym etapie pieniądze nie odgrywają tak wielkiej roli, jak tutaj. Jednocześnie, przy zachowaniu tych dwóch wymagań, co do innych atrybutów panie nie są aż tak wymagające. A ponad połowa umówiłaby się z mężczyzną młodszym o więcej niż 5 lat. - Kobiety w tym wieku szukają nowych przygód, nie boją się podejmować ryzyka, a jednocześnie rozumieją, że poczucie bezpieczeństwa jest podstawą szczęścia w związku – uważa dr Cecilia D’Felice.

Wiek 55 plus

Kobiety, wraz z bardziej zaawansowanym wiekiem, wcale nie obniżają swoich standardów. Wręcz przeciwnie, panie w tej grupie okazują się bardziej wybredne niż ich koleżanki. Szukają mężczyzny, który zaspokoi ich oczekiwania intelektualne. Równie ważne jak błyskotliwość jest podobne poczucie humoru. Nadal jednak duże znaczenie ma atrakcyjność seksualna. 45 procent pań powyżej 55. roku życia uważa, że to jeden z ważniejszych elementów w budowaniu związku. – Mając za sobą różne doświadczenia z poprzednimi partnerami, kobiety dokładnie wiedzą, czego oczekują i – co równie ważne – czego muszą unikać – mówi dr D’Felice. Być może właśnie dlatego w tym wieku wybór partnera wydaje się najtrudniejszy.

Na podst. Dailymail.co.uk Izabela O’Sullivan (io/mtr)

POLECAMY:

Jestem w uczuciowym i seksualnym trójkącie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (85)
Zobacz także