Trwa ładowanie...

Ile jest w tobie seksapilu? Atrakcyjność nie zależy od młodego wyglądu - przekonuje seks-ekspertka

Jednym z najczęstszych noworocznych postanowień kobiet jest przestrzeganie diety oraz częstsze ćwiczenia. Niezależnie od wieku, pragniemy być atrakcyjne i pożądane. To tak, jakbyś poszła potańczyć i była najgorętszą dziewczyną na imprezie. Tylko, skąd mamy wiedzieć, że rzeczywiście tak jest?

Ile jest w tobie seksapilu? Atrakcyjność nie zależy od młodego wyglądu - przekonuje seks-ekspertkaŹródło: Thinkstockphotos
d4f2n1a
d4f2n1a

Jednym z najczęstszych noworocznych postanowień kobiet jest przestrzeganie diety oraz częstsze ćwiczenia. Niezależnie od wieku, pragniemy być atrakcyjne i pożądane. To tak, jakbyś poszła potańczyć i była najgorętszą dziewczyną na imprezie. Problem polega na tym, że nawet jeśli tak jest, twój negatywny obraz samej siebie może skutecznie zabić cały seksapil. Tracey Cox - ekspertka ds. seksu opracowała proste pytania, które pomogą ci zweryfikować samoocenę, a co za tym idzie, dokonać w niej zmian na lepsze.

Gdybyś miała ocenić swoją atrakcyjność w skali od 1 do 10, ile punktów byś sobie przyznała? Jeśli jesteś typową przedstawicielką swojej płci, liczba punktów prawdopodobnie nie odzwierciedla twojej prawdziwej wartości. Większość z nas nawet nie zbliża się do prawdy. W dodatku jesteśmy kapryśne - jednego dnia czujemy się jak boginie, drugiego najchętniej nie wychodziłybyśmy z domu.

Kolejną piętą Achillesową kobiet jest fakt, iż oceniając swój wygląd, zazwyczaj skupiamy się na detalach, zamiast na ogólnym wrażeniu - zauważa Tracey Cox. W czasie gdy nasze myśli skupiają się na odpryśniętym lakierze na paznokciach lub oklapniętej fryzurze, ludzie, z którymi się stykamy, zwracają uwagę raczej na naszą otwartość, uśmiech i pewność siebie. No właśnie, pewność siebie... Jakie czynniki wpływają na to, że inni postrzegają nas jako atrakcyjną? Poniższe pytania pomogą ci to zweryfikować.

d4f2n1a

Czy martwisz się o to, jak wyglądasz?

Atrakcyjni ludzie wydają się pewni swojego wyglądu, natomiast ciągłe kontrolowanie i nerwowe sprawdzanie, czy każdy element naszej garderoby i makijażu jest nieskazitelny, daje odwrotny efekt. To, czy wciąż myślisz o swoim wyglądzie, naprawdę można dostrzec. Spróbuj poczuć się dobrze w swoim ciele i nie stawiać przed sobą niewidzialnego lustra.

Jak wyglądają twoi byli oraz obecny partner?

Wybierając partnerów, podświadomie kierujemy się fizycznym podobieństwem do nas samych. Oczywiście, im jesteśmy starsi, tym atrakcyjność fizyczna odgrywa mniejszą rolę. Jeśli jesteś bogata i masz władzę, to one, a nie twoja atrakcyjność, będą przyciągały do ciebie ludzi.

Jak stoisz z inteligencją emocjonalną?

Szczerość, lojalność i opiekuńczość są wysoko punktowanymi cechami wśród ludzi, szukających długoterminowych związków. Inteligencja emocjonalna to sfera, nad którymi mamy największą kontrolę. Łatwiej jest ująć kogoś serdecznością czy poczuciem humoru niż wiadomością, że właśnie kupiliśmy nowe auto.

Na ile otwarta i towarzyska jesteś?

Najszybciej zapamiętujemy osoby, które zrobiły pierwszy krok, by nas poznać. Ludzie otwarci na nowe znajomości i towarzyscy - zazwyczaj oceniani są lepiej niż nieśmiali i mało spontaniczni. Osobowość i poczucie humoru to swego rodzaju aureola, która dodaje seksapilu.

d4f2n1a

Ile masz lat?

Nadal panuje przekonanie, że młodsze kobiety są atrakcyjniejsze, jednak od tej reguły istnieje wiele wyjątków. Przede wszystkim, starsze kobiety są pewniejsze swojego wyglądu i ogólnie szczęśliwsze. Nie ograniczamy także restrykcyjnie różnicy wiekowej pomiędzy partnerami. Znowu sprawdza się zasada, że mamy tyle lat, na ile się czujemy.

Tekst na podst. Dailymail.co.uk (mtr), kobieta.wp.pl

d4f2n1a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f2n1a