Ile kobiet widzisz? Geniusze dostrzegą aż cztery

Ile kobiet widzisz? Geniusze dostrzegą aż cztery

Praca Olega Shupliaka pt. "Cztery kobiety"
Praca Olega Shupliaka pt. "Cztery kobiety"
Źródło zdjęć: © Instagram, shupliak.art
26.07.2023 15:54, aktualizacja: 26.07.2023 18:18

Ukraiński artysta, Oleg Shupliak, stworzył niesamowitą iluzję optyczną, która zaskoczyła wiele osób. Jego szkic, który na pierwszy rzut oka wydaje się przedstawiać jedną kobietę, w rzeczywistości skrywa w sobie aż cztery postacie.

Oleg Shupliak jest artystą pochodzącym z Ukrainy, który swoje prace publikuje między innymi na Instagramie. Jego najnowsze dzieło to szkic przedstawiający kobietę, która, jak się okazuje, ma wiele twarzy. Te twarze są rozmieszczone w różnych miejscach na szkicu, a tylko nieliczni są w stanie zauważyć wszystkie cztery.

Według informacji podanych przez "The Mirror", tylko 2 proc. osób jest w stanie odnaleźć wszystkie cztery kobiety ukryte w szkicu. To nie jest łatwe zadanie, ponieważ ostatnia z nich jest bardzo dobrze ukryta i nie rzuca się w oczy. Aby dostrzec tę iluzję, trzeba naprawdę mocno skupić wzrok. Zdjęcie szkicu znajduje się na samym dole tego artykułu.

Szkic przedstawia kobietę z gęstymi, falującymi włosami i ładną, powiewającą sukienką, która uśmiecha się podczas rozmowy przez telefon. Ta pierwsza kobieta jest najbardziej oczywista i widać ją "na pierwszy rzut oka".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Iluzja optyczna. Znajdź trzy kobiety

Pozostałe trzy ukryte w szkicu nie są już tak łatwo widoczne. Gdzie możemy je zobaczyć? Jedna z nich jest w pobliżu dłoni pierwszej kobiety, a druga jest zwrócona do odbiorcy dzieła profilem. Można ją zauważyć, patrząc na przedramię "głównej" kobiety. Uwagę zwracają jej piękne, bujne włosy, które są połączeniem między sylwetkami kobiet.

Czwarta kobieta jest najtrudniejsza do znalezienia. Zobaczy ją już tylko zdecydowanie bardziej wprawne oko.

Złudzenie optyczne. Znajdziesz wszystkie kobiety na rysunku?

Jak znaleźć ostatnią kobietę? Najpierw zaczynamy od brzucha "głównej" damy. Na nim znajdują się usta czwartej kobiety. Następnie warto popatrzeć trochę wyżej i poszukać zamkniętego oka. Nos kobiety jest pokaźnych rozmiarów i zbiega się z portretem trzeciej bohaterki rysunku.

Poniżej znajduje się cały rysunek. Artysta zatytułował pracę "Cztery kobiety". Oleg Shupliak dodaje, że jest to dzieło wykonane na papierze. Jego styl to surrealizm, a praca powstała w roku 2013.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta