Trwa ładowanie...
d3sgs6n

Ile tracimy przez komputer? Wzruszający film

Mamy kilkaset „przyjaciół” na Facebooku, jednak wciąż czujemy się samotni. Wszystko przez to, że nie umiemy już funkcjonować w społeczeństwie. Gary Turk, brytyjski reżyser i vloger, postanowił zwrócić na to uwagę w swoim filmie „Look Up”.
Share
d3sgs6n

Mamy kilkaset „przyjaciół” na Facebooku, jednak wciąż czujemy się samotni. Wszystko przez to, że nie umiemy już funkcjonować w społeczeństwie. Gary Turk, brytyjski reżyser i vloger, postanowił zwrócić na to uwagę w swoim filmie „Look Up”. Wystarczyło mu pięć minut, żeby pokazać nam, co się z nami dzieje i co tracimy przez to, że ciągle siedzimy w internecie.

Ile masz znajomych na Facebooku? A z iloma rzeczywiście masz kontakt? Zdaniem reżysera liczą się tylko ci znajomi, z którymi na co dzień rozmawiamy. Tymczasem w dobie powszechnego dostępu do internetu, tabletów i smartfonów praktycznie nie mamy kontaktu ze znajomymi. Wiemy o nich tylko tyle, ile zdecydują się opublikować na portalu społecznościowym.

Turk wspomina swoje dzieciństwo, kiedy całymi dniami przesiadywał na podwórku i czerpał z życia całymi garściami. Czasami zdarzały się mu jakieś urazy czy otarcia, jednak nigdy nie robił z tego wielkiego problemu. To w końcu integralna część dzieciństwa, naszego „ja”. Teraz dzieci są o wiele bezpieczniejsze, ale co z tego mają? Nie potrafią już normalnie żyć.

d3sgs6n

- Jesteśmy generacją idiotów – mówi Turk o naszym społeczeństwie. Kiedy czujemy się niepewnie, sięgamy po telefon, zamiast zwrócić się do ludzi, dyskutować, zbierać nowe doświadczenia.

Co więc warto zrobić? Odłożyć telefon, zaczerpnąć świeżego powietrza i kolekcjonować przeżycia, doświadczenia. Tylko wtedy życie ma sens.

(sr/mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:
Jakie twarze najbardziej podobają się mężczyznom?
Drugi ślub kościelny? To możliwe
Czas zatrzymać bezprawne zawracanie uchodźców

d3sgs6n

Podziel się opinią

Share
d3sgs6n
d3sgs6n