Blisko ludziIle tracimy przez komputer? Wzruszający film

Ile tracimy przez komputer? Wzruszający film

05.05.2014 16:10, aktual.: 02.10.2018 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mamy kilkaset „przyjaciół” na Facebooku, jednak wciąż czujemy się samotni. Wszystko przez to, że nie umiemy już funkcjonować w społeczeństwie. Gary Turk, brytyjski reżyser i vloger, postanowił zwrócić na to uwagę w swoim filmie „Look Up”.

Mamy kilkaset „przyjaciół” na Facebooku, jednak wciąż czujemy się samotni. Wszystko przez to, że nie umiemy już funkcjonować w społeczeństwie. Gary Turk, brytyjski reżyser i vloger, postanowił zwrócić na to uwagę w swoim filmie „Look Up”. Wystarczyło mu pięć minut, żeby pokazać nam, co się z nami dzieje i co tracimy przez to, że ciągle siedzimy w internecie.

Ile masz znajomych na Facebooku? A z iloma rzeczywiście masz kontakt? Zdaniem reżysera liczą się tylko ci znajomi, z którymi na co dzień rozmawiamy. Tymczasem w dobie powszechnego dostępu do internetu, tabletów i smartfonów praktycznie nie mamy kontaktu ze znajomymi. Wiemy o nich tylko tyle, ile zdecydują się opublikować na portalu społecznościowym.

Turk wspomina swoje dzieciństwo, kiedy całymi dniami przesiadywał na podwórku i czerpał z życia całymi garściami. Czasami zdarzały się mu jakieś urazy czy otarcia, jednak nigdy nie robił z tego wielkiego problemu. To w końcu integralna część dzieciństwa, naszego „ja”. Teraz dzieci są o wiele bezpieczniejsze, ale co z tego mają? Nie potrafią już normalnie żyć.

- Jesteśmy generacją idiotów – mówi Turk o naszym społeczeństwie. Kiedy czujemy się niepewnie, sięgamy po telefon, zamiast zwrócić się do ludzi, dyskutować, zbierać nowe doświadczenia.

Co więc warto zrobić? Odłożyć telefon, zaczerpnąć świeżego powietrza i kolekcjonować przeżycia, doświadczenia. Tylko wtedy życie ma sens.

(sr/mtr), kobieta.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także