Trwa ładowanie...
d30b6f9
#ŻYĆLEPIEJ

Infekcje intymne pochwy - te rzeczy mogą nam zaszkodzić

Oto lista przedmiotów stanowiących potencjalne zagrożenie dla naszych miejsc intymnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Infekcje intymne pochwy - te rzeczy mogą nam zaszkodzić
(123RF)
d30b6f9

Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów (US Consumer Product Safety Commission) sprawdziła, z jakich przyczyn tak wielu pacjentów zgłasza się do lekarza z urazami narządów płciowych. Okazało się, że przyczyny tych obrażeń były nierzadko dość oryginalne - winnym wypadku okazywał się komputer lub wanna. Nieoczekiwane wyniki badania przyczyniły się do stworzenia listy przedmiotów, stanowiących potencjalne zagrożenie dla naszych miejsc intymnych. Zobaczmy, co znajduje się na tej liście.

* Ciasna bielizna*

Jak się okazuje, krzywdę możemy zrobić sobie sami, jeśli założymy zbyt obcisłą bieliznę. Według danych amerykańskich naukowców, częstą przyczyną problemów zdrowotnych narządów rozrodczych jest noszenie zbyt przylegających majtek wykonanych z materiałów syntetycznych, które nie tylko powodują ucisk, ale także utrudniają wentylację i sprzyjają poceniu się. Jak zauważyli specjaliści, u kobiet taka bielizna wywoływała w wielu przypadkach infekcje narządów rodnych, u mężczyzn zaś pogorszenie jakości spermy, związane z podwyższeniem temperatury jąder.

d30b6f9

Komputer przenośny

Organizacja American Society for Reproductive Medicine uznała z kolei, że wrogiem naszej płodności i libido, a także potencjalną przyczyną powstawania zmian nowotworowych w obrębie narządów rozrodczych są laptopy. Trzymanie komputera na udach lub na brzuchu powoduje niebezpieczne przegrzanie. Specjaliści przestrzegają przed regularnym korzystaniem z laptopa, jeśli urządzenie umieszczone jest w czasie pracy na naszym ciele. Jeżeli taka pozycja jest jednak dla nas bardzo wygodna, stosujmy specjalne podkładki, które nie przepuszczają ciepła.

Depilacja

Moda na golenie sfer intymnych spowodowała, że w ostatnich latach liczba zranień wzrosła pięciokrotnie (według obliczeń Amerykańskiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów). Tego typu obrażenia zdarzają się częściej kobietom.

d30b6f9

Płukanki do pochwy

Z kolei z badań hiszpańskich naukowców, opublikowanych na łamach czasopisma „Infectious Diseases in Obstetrics and Gynecology”, wynika, że częstą przyczyną infekcji jest płukanie pochwy zarówno przy użyciu zwykłej wody, jak i specjalnie do tego przeznaczonych preparatów. Źle pojęta higiena intymna prowadzi do zniszczenia flory bakteryjnej pochwy. Podczas stosowania płukanki usuwane są zarówno złe bakterie, jak i te pożyteczne. Usunięcie wszystkich bakterii przynosi odwrotny skutek od zamierzonego. Bakterie szkodliwe oraz grzyby rozmnażają się w takim środowisku znacznie szybciej niż tzw. dobre bakterie, chroniące nasz organizm.

Cukier

Zbyt duża ilość cukru w diecie szkodzi nie tylko zębom i sylwetce, ale także może spowodować grzybicę pochwy. Cukier zaburza równowagę flory bakteryjnej jelit oraz pochwy, a ponadto jego obecność sprzyja rozmnażaniu się grzyba o nazwie Candida albicans.

d30b6f9

Rower

Amerykańscy specjaliści przestrzegają też przed szaleństwami na rowerze. W grupie zapalonych kolarzy urazy narządów płciowych zdarzają się wyjątkowo często. Pierwszą przyczyną takiego stanu rzeczy są niewygodne siodełka (wąskie i twarde siodełka kolarskie uciskają miejsca intymne, powodując ból oraz niedokrwienie narządów płciowych).
Drugim popularnym problemem są urazy narządów płciowych związane z upadkiem na ramę. Wystarczy niewielka utrata równowagi, żeby się uderzyć – np. w trakcie nieudanego manewru próbujemy podeprzeć się nogą, aby uchronić się przed upadkiem, a w rezultacie uderzamy z całej siły o metalową ramę. Bezpieczniejszą opcją dla obojga płci jest jazda na tzw. damkach.

* Wanna*

Amerykańska komisja doliczyła się także wielu wypadków podczas kąpieli w wannie. Na pogotowia zgłaszali się nierzadko pacjenci z uszkodzeniami narządów płciowych, którzy pokaleczyli się, wchodząc lub wychodząc z wanny. Utrata równowagi czy poślizgnięcie się na mokrej posadzce i wypadek gotowy.

Anna Loska na podst. Doctissimo

* Zatrzymywanie wody w organizmie - utrapienie wielu kobiet*

d30b6f9

Podziel się opinią

Share

d30b6f9

d30b6f9