Trwa ładowanie...
d3w7kn2

Jak dbać o skórę latem? 5 prostych wskazówek

Już od 25. roku życia organizm zaczyna podlegać procesom starzenia – wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Istotne jest, żeby szczególnie latem specjalistycznie zadbać o piękno naszej skóry, bowiem o tej porze roku najbardziej narażona jest na negatywne działanie czynników zewnętrznych, promieniowania UV, wiatru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak dbać o skórę latem? 5 prostych wskazówek
(Fot: Vogue)
d3w7kn2

Już od 25. roku życia organizm zaczyna podlegać procesom starzenia – wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Istotne jest, żeby szczególnie latem specjalistycznie zadbać o piękno naszej skóry, bowiem o tej porze roku najbardziej narażona jest na negatywne działanie czynników zewnętrznych, promieniowania UV, wiatru. Wszystko po to, aby zachować ją jędrną, gładką i młodą na dłuższy czas. Przedstawiamy kilka najważniejszych wskazówek związanych z pielęgnacją skóry w trakcie lata.

1. Dbaj o odpowiednie nawilżenie – od wewnątrz i od zewnątrz

Podczas lata, skóra szczególnie narażona jest na poparzenia oraz wysuszenie. Niezbędne stają się odpowiednie kosmeceutyki pielęgnacyjne, które jednocześnie odpowiednio nawilżą spragnioną skórę.

d3w7kn2

2. Nie zapominaj o ustach

Twoje usta również wymagają specjalistycznej ochronny podczas całego lata. Zmęczone i spękane wargi wymagają odpowiedniej regeneracji i intensywnej pielęgnacji. Podczas wakacyjnych wojaży, uprawiania wodnych sportów, usta są narażone na gwałtowne warunki atmosferyczne. Idealnym rozwiązaniem jest codzienne stosowane balsamu do ust.

3. Woda to podstawa

Nawilżanie jest podstawą nie tylko odpowiedniej pielęgnacji skóry. Idealny wygląd ciała, prawidłowe funkcjonowanie organizmu i gładka, piękna skóra to także rezultat regularnego nawadniania organizmu od środka.

d3w7kn2

4. Nie zapominaj o witaminach

Oprócz picia półtora litra wody dziennie, możesz też wzmocnić swój organizm regularnie spożywając witaminowe drinki. Uzupełniają one wszystkie niedobory w naszym organizmie, działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie oraz hamują działanie enzymów przyśpieszających starzenie.

5. Zawsze pod ręką

Latem, w damskiej torebce nie może zabraknąć również delikatnego sprayu, który subtelnie i szybko nawilży oraz odświeży. Tego typu kosmetyki przywracają skórze witalność, a także nadają elastyczności cerze narażonej na szkodliwy wpływ suchego powietrza. Idealnie sprawdzają się również w pomieszczeniach klimatyzowanych i ogrzewanych.

d3w7kn2

Podziel się opinią

Share

d3w7kn2

d3w7kn2