UrodaJak dbać o skórę latem? 5 prostych wskazówek

Jak dbać o skórę latem? 5 prostych wskazówek

Jak dbać o skórę latem? 5 prostych wskazówek

02.07.2015 11:22, aktual.: 02.07.2015 12:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już od 25. roku życia organizm zaczyna podlegać procesom starzenia – wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Istotne jest, żeby szczególnie latem specjalistycznie zadbać o piękno naszej skóry, bowiem o tej porze roku najbardziej narażona jest na negatywne działanie czynników zewnętrznych, promieniowania UV, wiatru.

Już od 25. roku życia organizm zaczyna podlegać procesom starzenia – wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Istotne jest, żeby szczególnie latem specjalistycznie zadbać o piękno naszej skóry, bowiem o tej porze roku najbardziej narażona jest na negatywne działanie czynników zewnętrznych, promieniowania UV, wiatru. Wszystko po to, aby zachować ją jędrną, gładką i młodą na dłuższy czas. Przedstawiamy kilka najważniejszych wskazówek związanych z pielęgnacją skóry w trakcie lata.

1. Dbaj o odpowiednie nawilżenie – od wewnątrz i od zewnątrz

Podczas lata, skóra szczególnie narażona jest na poparzenia oraz wysuszenie. Niezbędne stają się odpowiednie kosmeceutyki pielęgnacyjne, które jednocześnie odpowiednio nawilżą spragnioną skórę.

2. Nie zapominaj o ustach

Twoje usta również wymagają specjalistycznej ochronny podczas całego lata. Zmęczone i spękane wargi wymagają odpowiedniej regeneracji i intensywnej pielęgnacji. Podczas wakacyjnych wojaży, uprawiania wodnych sportów, usta są narażone na gwałtowne warunki atmosferyczne. Idealnym rozwiązaniem jest codzienne stosowane balsamu do ust.

3. Woda to podstawa

Nawilżanie jest podstawą nie tylko odpowiedniej pielęgnacji skóry. Idealny wygląd ciała, prawidłowe funkcjonowanie organizmu i gładka, piękna skóra to także rezultat regularnego nawadniania organizmu od środka.

4. Nie zapominaj o witaminach

Oprócz picia półtora litra wody dziennie, możesz też wzmocnić swój organizm regularnie spożywając witaminowe drinki. Uzupełniają one wszystkie niedobory w naszym organizmie, działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie oraz hamują działanie enzymów przyśpieszających starzenie.

5. Zawsze pod ręką

Latem, w damskiej torebce nie może zabraknąć również delikatnego sprayu, który subtelnie i szybko nawilży oraz odświeży. Tego typu kosmetyki przywracają skórze witalność, a także nadają elastyczności cerze narażonej na szkodliwy wpływ suchego powietrza. Idealnie sprawdzają się również w pomieszczeniach klimatyzowanych i ogrzewanych.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)