UrodaJak dbać o usta, żeby pomadka dłużej się trzymała? Poznaj proste triki

Jak dbać o usta, żeby pomadka dłużej się trzymała? Poznaj proste triki

Jak dbać o usta, żeby pomadka dłużej się trzymała? Poznaj proste triki
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Monika Zonenberg
10.05.2018 13:58, aktualizacja: 10.05.2018 14:09

Miękkie, zadbane usta to wizytówka każdej kobiety. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i odpowiedniemu nakładaniu szminki, zdecydowanie przedłużysz jej trwałość. Wypróbuj proste sposoby na piękne usta, które zajmą ci chwilę.

Wypracuj nawyki pielęgnacyjne
Bez względu na porę roku zdarzają się momenty, w których nasze usta nie prezentują się zbyt dobrze. Wtedy nawet najdroższa szminka nie jest w stanie pozytywnie wpłynąć na nasz wygląd. Bez względu na konsystencję czy rodzaj pomadki, efekt końcowy zależy od kondycji i poziomu nawilżenia naszych warg. Dlatego pielęgnacja ust powinna być częścią codziennej higieny i wejść ci w krew. Na szczęście sam proces zajmuje tylko chwilę, wystarczy, że wypracujesz odpowiednie nawyki. Niektóre szminki mają działanie nawilżające i pielęgnujące, jednak najmodniejsze w tym sezonie - matowe, potrafią dodatkowo wysuszyć usta. Tego typu pomadki intensywnie zasychają na ustach, dzięki czemu długo utrzymują się na nich utrzymują. Jednak gdy masz popękane i suche usta, efekt może być niemiły dla oka i odwrotny do planowanego.

Domowe sposoby na miękkie usta
Dbanie o usta nie jest pracochłonne oraz nie wymaga wielu kosmetyków. Kluczem do sukcesu jest regularność w wykonywaniu dwóch prostych czynności. Po pierwsze, zawsze miej przy sobie balsam do ust. W zależności od preferencji i gustu, wybierz taki, jest przeźroczysty lub lekko barwiący wagi. Najważniejsze, by miał intensywne działanie pielęgnujące, a w jego składzie znajdowało się jak najwięcej naturalnych składników. Im mniej parabenów i sztucznych barwników, tym lepiej dla naszej skóry. Balsamu używaj często i zawsze w chwili, kiedy odczujesz suchość ust. Nie zapominaj także o posmarowaniu ust przed pójściem spać i po umyciu zębów. Każdy kontakt z wodą czy pożywieniem zmiesza nawilżenie warg, a balsam to najprostszy i najszybszy sposób. Drugą ważną czynnością jest regularny peeling. Dzięki niemu pozbędziesz się z ust wysuszonej skóry i wygładzisz je. Peeling możesz wykonać za pomocą cukru, zmielonej kawy, a nawet miękką szczoteczką do zębów. Pamiętaj, żeby zawsze po nim użyć balsamu, by przywrócić nawilżenie.

Obraz
© Shutterstock.com

Właściwy sposób nakładania pomadki
Jeśli chcesz, by twoja pomadka długo utrzymała się na ustach, powinnaś nałożyć ją w odpowiedni sposób. Przede wszystkim pozbądź się tłustej warstewki z warg. Możesz to zrobić przyciskając do nich zwykłą chusteczkę. Następnie obrysuj usta konturówką, która nie tylko wyrówna, powiększy lub zmodyfikuje kontur ust, ale i zabezpieczy szminkę przed wypływaniem i rozmazywaniem się. Następnie nałóż jedną warstwę szminki i przypudruj usta z pomocą pędzla. Po chwili nałóż drugą warstwę i odczekaj chwilę. Staraj się nie jeść i nie pić, a także nie dotykać ust przez około 5 minut, by szminka dokładnie zaschła. Niedobrym zwyczajem jest także zaciskanie warg po ich pomalowaniu. Powstrzymaj się od tego, a sama zobaczysz efekty. Tak wykonany makijaż ust utrzyma się dużo dłużej.