Blisko ludziJak długo powinien trwać stosunek seksualny? Nowe badania nie pozostawiają wątpliwości

Jak długo powinien trwać stosunek seksualny? Nowe badania nie pozostawiają wątpliwości

Jak długo powinien trwać stosunek seksualny? Nowe badania nie pozostawiają wątpliwości
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Paulina Ermel

13.12.2017 15:46, aktual.: 13.12.2017 17:39

Zastanawialiście się kiedyś, jak długo trwa wasz seks? Albo czy robisz to "wystarczająco" długo? Okazuje się, że istnieje idealna długość stosunku seksualnego. I mówią o tym najnowsze badania.

Platforma saucydates.com postanowiła przeprowadzić ankietę, w której wzięło udział ok. 4 tysięcy kobiet i mężczyzn. Musieli odpowiedzieć na pytanie, jak długo chcieliby kochać się ze swoim partnerem. Okazało się, że zarówno jedna, jak i druga płeć mają podobne preferencje.

Kobiety chciały cieszyć się seksem przez 25 minut i 51 sekund, a mężczyźni przez 25 minut i 43 sekundy. Wygląda na to, że najbliżej tego wyniku są mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, a niedaleko za nimi Kanadyjczycy. U Brytyjczyków długość stosunku rośnie wraz z wiekiem i najbliżej "ideału" znajdują się, kiedy przekraczają 30. rok życia.

Badanie pokazuje jednak, że żadna z narodowości nie uprawia miłości tak długo. Najdłuższy stosunek trwa ok. 17 minut.

Co ciekawe, poprzednie badania wykazały, że stosunek seksualny - w skali od 33 sekund do 44 minut - średnio trwa niecałe 5,5 minuty. Przy okazji tego eksperymentu jednak aż 1 na 3 mężczyzn przyznawał, że ich seks kończy się wcześniej, niż by chcieli. Można wywnioskować zatem, że idealne 25 minut wcale nie jest tak łatwe do osiągnięcia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także