Trwa ładowanie...
d2nxx0o

Jak nawilżać skórę mieszaną? Sekretem jest skład kosmetyku. Zobacz, co powinien zawierać

Skóra mieszana może przysporzyć wielu niechcianych trudności. Biorąc pod uwagę swoje szczególne wymagania potrzebuje ukierunkowanej pielęgnacji - takie właściwości wykazuje krem do cery mieszanej, który posiada nieobciążającą formułę oraz niepowtarzalny kompleks aktywnych składników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta przed lustrem
Kobieta przed lustrem (Shutterstock.com)
d2nxx0o

Tłusta na czole, nosie i brodzie, ale odwodniona na policzkach? To skóra mieszana. Wydaje się trudna w pielęgnacji, ale to tylko wrażenie. Potrzeby skóry mieszanej niczym nie różnią się od wymagań pozostałych rodzajów skóry. Co więcej, w przypadku skóry mieszanej nawilżanie jest tym ważniejsze, że główną przyczyną nadprodukcji sebum jest brak równowagi hydrolipidowej w wyniku odwodnienia naskórka. Koniecznie włącz do swojej pielęgnacji nawilżające kosmetyki do cery mieszanej – skuteczne, ale lekkie. Jeżeli do tego będą mogły wykazać się właściwościami antybakteryjnymi, dzięki którym zmniejszysz problem wyprysków i stanów zapalnych, będziesz na najlepszej drodze do perfekcyjnej skóry.

Nawilżanie zamiast odtłuszczania

Jeszcze kilka lat temu dominującym trendem w pielęgnacji skóry mieszanej było intensywne odtłuszczanie skóry. Dziś wiemy, że to droga donikąd, bowiem wiele problemów skóry mieszanej wynika nie tyle z jej nadmiernego przetłuszczenia, co… z przesuszenia naskórka. Najlepszym zabiegiem pielęgnacyjnym dla skóry mieszanej jest nawilżanie. W tym celu warto sięgać po krem z kwasem hialuronowym. Lekka konsystencja zapewnia wymarzoną świeżość strefy T, zaś obecność kwasu hialuronowego przynosi ukojenie przesuszonym policzkom. Co więcej, kwas hialuronowy nie ma właściwości komodogennych - nie powoduje powstawania wągrów. Regularne aplikowanie kremu z kwasem hialuronowym ma również jeszcze jedną zaletę, którą jest zwiększanie skuteczności innych kosmetyków. Tylko optymalnie nawilżona skóra stuprocentowo wykorzystuje moc składników aktywnych, np. przeznaczonych do walki z nadaktywnością gruczołów łojowych.

Dobry krem ujednolica problematyczną w pielęgnacji mieszaną skórę. Zainwestuj w korzyści, które osiągniesz przy regularnym stosowaniu kremu do cery mieszanej. Idealne rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki.

d2nxx0o

Podziel się opinią

Share

d2nxx0o

d2nxx0o