ycipk-234s4n

Jak nawilżać skórę mieszaną? Sekretem jest skład kosmetyku. Zobacz, co powinien zawierać

Skóra mieszana może przysporzyć wielu niechcianych trudności. Biorąc pod uwagę swoje szczególne wymagania potrzebuje ukierunkowanej pielęgnacji - takie właściwości wykazuje krem do cery mieszanej, który posiada nieobciążającą formułę oraz niepowtarzalny kompleks aktywnych składników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta przed lustrem
Kobieta przed lustrem (Shutterstock.com)
ycipk-234s4n

Tłusta na czole, nosie i brodzie, ale odwodniona na policzkach? To skóra mieszana. Wydaje się trudna w pielęgnacji, ale to tylko wrażenie. Potrzeby skóry mieszanej niczym nie różnią się od wymagań pozostałych rodzajów skóry. Co więcej, w przypadku skóry mieszanej nawilżanie jest tym ważniejsze, że główną przyczyną nadprodukcji sebum jest brak równowagi hydrolipidowej w wyniku odwodnienia naskórka. Koniecznie włącz do swojej pielęgnacji nawilżające kosmetyki do cery mieszanej – skuteczne, ale lekkie. Jeżeli do tego będą mogły wykazać się właściwościami antybakteryjnymi, dzięki którym zmniejszysz problem wyprysków i stanów zapalnych, będziesz na najlepszej drodze do perfekcyjnej skóry.

Nawilżanie zamiast odtłuszczania

Jeszcze kilka lat temu dominującym trendem w pielęgnacji skóry mieszanej było intensywne odtłuszczanie skóry. Dziś wiemy, że to droga donikąd, bowiem wiele problemów skóry mieszanej wynika nie tyle z jej nadmiernego przetłuszczenia, co… z przesuszenia naskórka. Najlepszym zabiegiem pielęgnacyjnym dla skóry mieszanej jest nawilżanie. W tym celu warto sięgać po krem z kwasem hialuronowym. Lekka konsystencja zapewnia wymarzoną świeżość strefy T, zaś obecność kwasu hialuronowego przynosi ukojenie przesuszonym policzkom. Co więcej, kwas hialuronowy nie ma właściwości komodogennych - nie powoduje powstawania wągrów. Regularne aplikowanie kremu z kwasem hialuronowym ma również jeszcze jedną zaletę, którą jest zwiększanie skuteczności innych kosmetyków. Tylko optymalnie nawilżona skóra stuprocentowo wykorzystuje moc składników aktywnych, np. przeznaczonych do walki z nadaktywnością gruczołów łojowych.

Dobry krem ujednolica problematyczną w pielęgnacji mieszaną skórę. Zainwestuj w korzyści, które osiągniesz przy regularnym stosowaniu kremu do cery mieszanej. Idealne rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-234s4n