Trwa ładowanie...
ycipk-41njbr

Jak pozbyć się cellulitu? Sposoby domowe i zabiegi na cellulit

Cellulit, nazywany także pomarańczową skórką, jest poważnym problemem urodowym wielu kobiet. Szczególnie uciążliwy jest on w lecie, czyli wtedy, gdy na ulicach królują krótkie spodenki, sukienki i spódniczki. Osoby, które zastanawiają się nad tym, jak się pozbyć cellulitu, powinny pamiętać w pierwszej kolejności o nawadnianiu organizmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej.
Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. (Shutterstock.com)
ycipk-41njbr

Czym jest cellulit?

Cellulit jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej o różnym stopniu natężenia. Zwykle pojawia się on w okresie dojrzewania, po ciąży, w trakcie okresie przekwitania i w zaburzeniach hormonalnych.

Bezpośrednim objawem cellulitu, nazywanego także pomarańczową skórką, jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry. Najczęściej obejmuje ona uda, biodra, kolana, pośladki, ramiona i sutki. Co istotne, cellulit bardzo rzadko występuje u mężczyzn, co jest wynikiem częstym nadmiarem estrogenu u kobiet.

ycipk-41njbr

Wśród charakterystycznych objawów cellulitu można wymienić:

 • Uczucie ciężkości.
 • Nadmierne napięcie kończyn dolnych.
 • Skurcze i mrowienie nóg.
 • Ból o średnim stopniu natężenia.
 • Nieestetyczne pofałdowania powierzchni skóry.
 • Rozstępy na skórze.
 • Nadmierna pigmentacja skóry.
 • Obrzęk tkanek podskórnych.

Na cellulit wypróbuj peelingi do ciała z WP radarOkazji.

Cellulit a tryb życia

Kobiety, które zastanawiają się nad tym, jak się pozbyć cellulitu, powinny zacząć od zmiany trybu życia. Podstawą jest dieta — do najpowszechniejszych antycellulitowych produktów spożywczych można zaliczyć: pieczywo pełnoziarniste, owoce i warzywa i tłuste ryby morskie. Obok diety bardzo ważne jest także regularne nawadnianie organizmu, ponieważ to właśnie zaburzenia gospodarki wodno-lipidowej są podstawową przyczyną powstawania pomarańczowej skórki. Oprócz tego cellulitowi sprzyja również nadwaga, dlatego też, chcąc się pozbyć tego problemu, należy postawić na aktywny tryb życia.

ycipk-41njbr

Co na cellulit? Skuteczne zabiegi medyczne

Kobiety, które poszukują odpowiedzi na pytanie: co na cellulit powinny zacząć najpierw od zmiany swojego trybu życia. W dalszej kolejności można poddać się zabiegom medycznym na cellulit, które uchodzą za najskuteczniejszy sposób na pozbycie się pomarańczowej skórki. Wśród nich można wymienić:

 • Mezoterapię igłową, która polega na wprowadzeniu do tkanek skórnych substancji aktywnych za pomocą strzykawki o cienkich igłach.
 • Lipolizę, która polega na wykonaniu w miejsca dotknięte cellulitem zastrzyku z aktywną substancją (np. krzemionką organiczną). Tego typu zabieg trwa przez ok. 30 minut.
 • Liposukcję (odsysanie tłuszczu), która polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej.
 • Jonoforezę, która jest zabiegiem przeprowadzanym za pomocą prądu o stałym natężeniu. Wyróżnia się jonoforezę labilną i jonoforezę stabilną.
 • Krioterapię, która jest formą zimnolecznictwa, wykonywaną zazwyczaj w kriokomorze, w której temperatura spada poniżej 0 stopni Celsjusza.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-41njbr

ycipk-41njbr
ycipk-41njbr