UrodaJak pozbyć się cellulitu? Sposoby domowe i zabiegi na cellulit

Jak pozbyć się cellulitu? Sposoby domowe i zabiegi na cellulit

Jak pozbyć się cellulitu? Sposoby domowe i zabiegi na cellulit
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

27.06.2018 14:15, aktual.: 02.08.2018 15:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cellulit, nazywany także pomarańczową skórką, jest poważnym problemem urodowym wielu kobiet. Szczególnie uciążliwy jest on w lecie, czyli wtedy, gdy na ulicach królują krótkie spodenki, sukienki i spódniczki. Osoby, które zastanawiają się nad tym, jak się pozbyć cellulitu, powinny pamiętać w pierwszej kolejności o nawadnianiu organizmu.

Czym jest cellulit?

Cellulit jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej o różnym stopniu natężenia. Zwykle pojawia się on w okresie dojrzewania, po ciąży, w trakcie okresie przekwitania i w zaburzeniach hormonalnych.

Bezpośrednim objawem cellulitu, nazywanego także pomarańczową skórką, jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry. Najczęściej obejmuje ona uda, biodra, kolana, pośladki, ramiona i sutki. Co istotne, cellulit bardzo rzadko występuje u mężczyzn, co jest wynikiem częstym nadmiarem estrogenu u kobiet.

Wśród charakterystycznych objawów cellulitu można wymienić:

 • Uczucie ciężkości.
 • Nadmierne napięcie kończyn dolnych.
 • Skurcze i mrowienie nóg.
 • Ból o średnim stopniu natężenia.
 • Nieestetyczne pofałdowania powierzchni skóry.
 • Rozstępy na skórze.
 • Nadmierna pigmentacja skóry.
 • Obrzęk tkanek podskórnych.

Na cellulit wypróbuj peelingi do ciała z WP radarOkazji.

Cellulit a tryb życia

Kobiety, które zastanawiają się nad tym, jak się pozbyć cellulitu, powinny zacząć od zmiany trybu życia. Podstawą jest dieta — do najpowszechniejszych antycellulitowych produktów spożywczych można zaliczyć: pieczywo pełnoziarniste, owoce i warzywa i tłuste ryby morskie. Obok diety bardzo ważne jest także regularne nawadnianie organizmu, ponieważ to właśnie zaburzenia gospodarki wodno-lipidowej są podstawową przyczyną powstawania pomarańczowej skórki. Oprócz tego cellulitowi sprzyja również nadwaga, dlatego też, chcąc się pozbyć tego problemu, należy postawić na aktywny tryb życia.

Co na cellulit? Skuteczne zabiegi medyczne

Kobiety, które poszukują odpowiedzi na pytanie: co na cellulit powinny zacząć najpierw od zmiany swojego trybu życia. W dalszej kolejności można poddać się zabiegom medycznym na cellulit, które uchodzą za najskuteczniejszy sposób na pozbycie się pomarańczowej skórki. Wśród nich można wymienić:

 • Mezoterapię igłową, która polega na wprowadzeniu do tkanek skórnych substancji aktywnych za pomocą strzykawki o cienkich igłach.
 • Lipolizę, która polega na wykonaniu w miejsca dotknięte cellulitem zastrzyku z aktywną substancją (np. krzemionką organiczną). Tego typu zabieg trwa przez ok. 30 minut.
 • Liposukcję (odsysanie tłuszczu) , która polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej.
 • Jonoforezę, która jest zabiegiem przeprowadzanym za pomocą prądu o stałym natężeniu. Wyróżnia się jonoforezę labilną i jonoforezę stabilną.
 • Krioterapię, która jest formą zimnolecznictwa, wykonywaną zazwyczaj w kriokomorze, w której temperatura spada poniżej 0 stopni Celsjusza.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także