UrodaJak przyciemnić włosy? Zmiana tonu rozjaśniania

Jak przyciemnić włosy? Zmiana tonu rozjaśniania

Jak przyciemnić włosy? Zmiana tonu rozjaśniania
Źródło zdjęć: © 123RF
08.06.2018 13:25, aktualizacja: 02.07.2018 15:45

Zastanawiasz się jak przyciemnić włosy? Przyciemnianie rozjaśnionych włosów jest dużo prostsze niż ich rozjaśnianie. Nie wymaga bowiem stosowania specjalistycznych kosmetyków, można swobodnie wykonać je w domu, a na rynku dostępnych jest wiele pomocnych produktów – farby, płukanki i olejki to recepta na otrzymanie upragnionego odcienia.

Jak przyciemnić rozjaśnione włosy – farbowanie

Przyciemnianie rozjaśnianych włosów blond najprościej wykonać przy pomocy farbowania. Można je z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu, lepiej jednak skorzystać z usług salonu fryzjerskiego. Doświadczeni specjaliści pomogą w doborze właściwego odcienia farby i odpowiedniego kosmetyku dla naszego rodzaju włosów. Jeśli decydujemy się na przyciemnianie włosów farbą w domowym zaciszu, musimy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Po pierwsze, warto zapoznać się ze składem wybranego przez nas kosmetyku do przyciemniania rozjaśnionych włosów. Farba powinna zawierać odżywcze olejki i ekstrakty z roślin, które chronią i pielęgnują włosy podczas zmiany koloru. Po drugie, najlepiej przyciemniać włosy o jeden ton. Zbyt duży przeskok w odcieniach może wywołać powstanie nieestetycznych refleksów.

Przy farbowaniu rozjaśnionych włosów pamiętać trzeba o właściwej ich pielęgnacji. Szampony, odżywki, maski do włosów powinny pochodzić z serii dedykowanej włosom po koloryzacji. Świetnym uzupełnieniem pielęgnacji będą również naturalne olejki.

Jak przyciemnić włosy blond – płukanki

Przyciemnianie rozjaśnianych włosów jest o tyle korzystne, że przy okazji zmiany odcienia, jednocześnie dbamy o kondycję naszych włosów. Wszystkie płukanki mają dodatkowe działania nawilżające, odżywcze, mogą pomóc w zwalczeniu problemu przesuszonych i łamliwych włosów. Płukankę przyciemniającą blond włosy należy stosować bezpośrednio po umyciu głowy. Warto też pozostawić wilgotne włosy owinięte ręcznikiem na około pół godziny, by wszystkie drogocenne składniki zdążyły naturalnie wzmocnić włosy. Do najpopularniejszych płukanek przyciemniających rozjaśniane włosy należą:

Kojarzona z włosami blond, płukanka z rumianku wpływa na pogłębianie naturalnego koloru włosów. Może więc przydać się dopiero po uzyskaniu wymarzonego odcienia.

Jak przyciemnić włosy przy pomocy olejków?

Do przyciemnienia rozjaśnionych włosów posłużyć może olejek rycynowy. Najlepiej stosować go jako dodatek do innego olejku, odżywki lub maski (sam może posklejać i obciążyć włosy). Olejowanie włosów można zastąpić również zrobieniem odżywczej mgiełki olejowej. Potrzebne będzie 100ml wody, łyżeczka oleju rycynowego i łyżka odżywki do włosów. Zmieszaną miksturę umieszczamy do buteleczki z atomizerem i spryskujemy nią włosy.

Alternatywą dla tego sposobu przyciemniania włosów rozjaśnianych jest zakup gotowych olejków i odżywek zawierających w sobie parafinę, która również ma właściwości pogłębiania koloru. Przed zdecydowaniem się na takie kosmetyki, warto porozmawiać z fryzjerem i sprawdzić, czy nie będą szkodliwe dla naszego rodzaju włosów.