Jak malować rzęsy? Sposoby na malowanie rzęs
Malowanie rzęs to zazwyczaj końcowy etap makijażu, zwieńczający finalny efekt. Dzięki niemu na co dzień nie trzeba już używać kredki ani cieni do powiek. Jak nie zepsuć mozolnych starań i sprawić, żeby zawsze się udało? Sprawdź, jak malować rzęsy!
Dobry tusz do rzęs sekretem udanego makijażu oczu
Wybór tuszu do rzęs to zazwyczaj wypadkowa obietnic producentów, rekomendacji koleżanek, aktualnej promocji w drogerii i zadań specjalnych, jakie kosmetyk ma wykonywać. Nowoczesne tusze do rzęs już nie tylko kolorują włoski na górnych i dolnych powiekach, ale również wydłużają, pogrubiają, podkręcają, sprawdzają się podczas uprawiania sportu oraz nad wodą (tusze wodoodporne, których zmycie z oczu wymaga przeznaczonych do tego preparatów). Podkreślenie oka za pomocą takiego tuszu buduje bazę dla makijażu oka i jest szalenie istotne. Możemy wybierać spośród mnóstwa ciekawych kształtów szczoteczek do tuszu do rzęs, ułatwiających malowanie rzęs: małych, dużych, cienkich, grubych, prostych, wygiętych, z kulką na końcu. Zadanie wydłużania podczas malowania najlepiej spełni prosta i cienka szczoteczka. Skoro wiesz już, czym malować rzęsy, pora przejść do drugiego, nie mniej ważnego kroku - jak malować rzęsy.
Szeroki wybór tuszy do rzęs w niskich cenach znajdziesz już teraz na WP radarOkazji.
Technika malowania rzęs
Znalezienie idealnego tuszu do malowania rzęs to podstawa sukcesu. Drugim, równie istotnym krokiem, jest odpowiednia technika nakładania tuszu na rzęsy. Nieumiejętne malowanie rzęs skutkuje zrujnowaniem make-upu, odbitym na skórze tuszem i efektem pandy albo kruszącym i osypującym się pod oczami tuszem. Widzimy to u kobiet dosyć często, sama czynność tuszowania rzęs nie wydaje się więc już taka banalna. A więc jak malować rzęsy?
- Na powieki i rzęsy nałóż odrobinę pudru transparentnego, sypkiego lub w kamieniu, dzięki któremu zmatujemy ewentualne pozostałości kremu lub płynu do demakijażu, przedłużymy trwałość kosmetyku, zapobiegniemy sklejaniu się rzęs ze sobą w nieestetyczne kępki i sprawimy, że pokryje je grubsza warstwa tuszu. Osiągniemy więc bardziej spektakularny efekt makijażu.
- Jeśli używamy [zalotki (https://portal.abczdrowie.pl/jak-uzywac-zalotki) do rzęs, teraz będzie odpowiedni moment na podkręcenie górnych rzęs.
- Tuszowanie zacznij od nasady górnych rzęs, poruszając szczoteczką zygzakowato na boki, łagodnie, w kierunku ku końcówkom.
- Druga warstwa tuszu do rzęs nada spojrzeniu głębi i pogrubi je, ale musisz zdążyć z ponownym wytuszowaniem zanim pierwsza warstwa jeszcze nie wyschnie.
- Kolej na dolne rzęsy, zaczynając od wewnętrznego, a na zewnętrznym kąciku oka kończąc. Tutaj jedna warstwa tuszu zdecydowanie wystarczy. Zrezygnuj z tego jednak, gdy masz opadające kąciki oczu bądź bardzo długie dolne rzęsy - kształt oka mógłby się optycznie znacząco zniekształcić.
- Szczotkowanie umalowanych rzęs wydaje się zbyteczne, ale spróbuj tego kilkukrotnie i zobaczysz różnicę. Dzięki temu zabiegowi usuniemy z włosków nadmiar tuszu i rozczeszemy je, jednocześnie rozdzielając oraz układając. Kup w drogerii specjalną szczoteczkę, dwustronną - a plastikiem i włosiem i nigdy nie używaj do rozdzielania rzęs igły!