Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
film
06-11-2017 14:44

Jak się bawić, to się bawić! Letnie festiwale muzyczne

Ponieważ nadeszły długie jesienne wieczory, warto powspominać wakacyjne szaleństwa na festiwalach. Brakuje Ci grilla ze znajomymi nad jeziorem, ale długich nocnych rozmów? Powspominajmy razem letnie festiwale muzyczne, filmowe i literackie, które kilka lat temu opanowały polskie miasta i raczej nie zamierzają odpuszczać. Chętnie podpowiemy Ci, które letnie festiwale należy w przyszłym roku odwiedzić i czym wyróżniają się spośród innych.

Share
Jak się bawić, to się bawić! Letnie festiwale muzyczneŹródło: iStock.com
d1jbiku

T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu
Na pierwszy ogień idzie jeden z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych festiwali kina niezależnego w Europie. Mowa oczywiście o wrocławskim T-Mobile Nowe Horyzonty, który już od kilkunastu lat nie tylko wyznacza trendy, jeśli chodzi o ambitną europejską (i światową) kinematografię, ale też może stanowić wzór tego, jak powinny być organizowane letnie festiwale. W centrum uwagi znajdują się oczywiście filmy – w tegorocznej edycji, która odbyła się między 3 a 13 sierpnia, wyświetlonych zostało ponad 200 produkcji z przeszło 50 krajów. Jeśli jednak myślisz, że to wszystko, co dla gości przygotowali organizatorzy, jesteś w błędzie.

Ważny punkt programu stanowiły bowiem wydarzenia towarzyszące, skupione wokół innych dziedzin kultury. Wielbiciele literatury z pewnością nie odmówili sobie udziału w spotkaniach autorskich i dyskusjach organizowanych w ramach Kawiarni Literackiej, którą w tym roku dowodziła Sylwia Chutnik. Trudno też wyobrazić sobie letnie festiwale bez muzyki. O odpowiedni akompaniament zadbali zatem artyści zaproszeni na scenę T-Mobile Electronic Beats ulokowaną w Arsenale Miejskim. Jeżeli to wydarzenie zostało przez Ciebie pominięte w tym roku to wiedz, że warto mieć rękę na pulsie w 2018.

Up To Date Festival w Białymstoku
W 2010 r. grupka wielbicieli muzyki z wielką wizją postanowiła zorganizować w stolicy Podlasia mały, niekomercyjny festiwal pełen bezkompromisowej sztuki, gdzie znajdzie się miejsce dla każdego oryginalnego artysty. Najbliżej było im do muzyki elektronicznej – i tak powstał Up To Date Festival, który z biegiem lat stał się jednym z najważniejszych wydarzeń sceny klubowej w Europie. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie letnie festiwale bez tej podlaskiej perełki. Line-up zawsze zaskakuje i często gromadzi wielu zagadkowych wykonawców, mało znanych szerszej publiczności. Organizatorzy są jednak mistrzami w swoim fachu i z pewnością można im pod tym względem zaufać.

d1jbiku

W tym roku udbyła się 8 edycja Up To Date Festivalu w Białymstoku, a pojawili się między innymi:
• łódzki raper O.S.T.R. ze specjalnym, premierowym projektem przygotowanym specjalnie z myślą o tym wydarzeniu;
• oryginalny i ekscentryczny Szwed Abdulla Rashim, który swoim show live porywa tłumy niezależnie od miejsca, w którym gra;
• legendarny skład Detroit In Effect – po raz pierwszy w Polsce!
… i wielu, wielu innych.

Jakie inne letnie festiwale znacie i odwiedzacie?

d1jbiku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jbiku
d1jbiku