Jak szybko zarobić, czyli sprzedaż rzeczy używanych przez internet

Źródło zdjęć: © materiały partnera

27.06.2023 10:23, aktual.: 27.06.2023 14:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób szuka w internecie pomysłów na dodatkowe źródła zarobku, nie zauważając, że najprostsze rozwiązanie jest praktycznie na wyciągnięcie ręki. Okazuje się, że wystarczy się rozejrzeć po swoim domu, mieszkaniu czy garażu, aby znaleźć przedmioty, które z powodzeniem mogą posłużyć komuś innemu, a kurzą się na naszych półkach – nietrafione prezenty upchnięte w szafkach, sprzęty, które kiedyś bardzo chcieliśmy mieć, ale nasz zapał okazał się słomiany, czy przedmioty, które po prostu wymieniliśmy na nowy model. Można zarobić nie tylko na unikalnych rzeczach vintage, czy antykach, ale także na przedmiotach codziennego użytku takich jak: smartfony, roboty kuchenne, sprzęty audio i wielu innych. W tym artykule przedstawimy sposób na to, jak szybko i sprawnie sprzedać rzeczy za pośrednictwem nowej platformy

Jak zacząć zarabiać na sprzedawaniu?

 • Krok 1. Przejrzyj swoją przestrzeń – podejdź na poważnie do tego tematu i przejrzyj rzeczy, w każdym pomieszczeniu. Zobacz, co kryje się w szafkach, do których zwykle nie zaglądasz, jakie sprzęty i przedmioty leżą nieużywane w kartonach na strychu czy w garażu. Popatrz na przedmioty, które Cię otaczają i zastanów się, czy są wśród nich takie, których prawie wcale albo nigdy nie używasz – a może są takie, których wyjątkowo nie lubisz? Wszystko, co udało Ci się znaleźć, zbierz w jednym miejscu.
 • Krok 2. Sprawdź stan swoich rzeczy – teraz kiedy już wiesz, których przedmiotów chcesz się pozbyć, sprawdź, czy mogą jeszcze posłużyć komuś innemu. Ważne, by były sprawne i niezniszczone – może posiadasz do nich oryginalne opakowania? Jeśli któraś z tych rzeczy wymaga odświeżenia, poświęć na to chwilę – czasem wystarczy przetrzeć ją z kurzu, czy uruchomić jeden raz, aby można było oddać ją w inne ręce.
 • Krok 3. Znajdź odpowiednią platformę do sprzedaży – wybierz odpowiednią dla Ciebie platformę, za pośrednictwem której sprzedasz konkretne przedmioty. Jeśli czujesz, że sprzedawanie na popularnych serwisach aukcyjnych nie jest dla Ciebie i szukasz sposobu, by nie musieć się angażować w sam proces to wypróbuj np. nową platformę Lombi.com.
© materiały partnera

Nowa platforma Lombi.com – dla kogo? 

Platforma Lombi.com to doskonała alternatywa dla osób, które nie mają czasu angażować się w proces sprzedawania swoich rzeczy np. w przygotowywanie zachęcających opisów i zdjęć dla każdej rzeczy czy kontaktowanie się z zainteresowanymi ogłoszeniem osobami. Dzięki temu, że sprzedaż odbywa się bezpośrednio do Lombi.com, można szybko przejść przez cały proces i oszczędzić cenny czas.

Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą załatwić wszystko online i za pomocą intuicyjnego narzędza. Na platformie Lombi.com dodawanie przedmiotu do wyceny nie zajmuje więcej niż 3-4 minuty! Formularz jest krótki, prosty i nie wymaga rozbudowanych opisów ani profesjonalnych zdjęć (wystarczą takie zrobione telefonem!). Cała komunikacja odbywa się w panelu Klienta za pośrednictwem zautomatyzowanego czatu, a w razie jakichkolwiek problemów zespół służy pomocą poprzez infolinię lub czat.

Dla wszystkich tych, którzy mają do sprzedania przedmioty o wartości powyżej 200 zł – Lombi.com skupuje od użytkowników przedmioty z różnych kategorii, z wyłączeniem odzieży. Na platformie można sprzedać między innymi:

 • Telefony, smartfony, laptopy, projektory
 • Elektronikę i sprzęt audio (słuchawki, głośniki itp.)
 • Wartościowe akcesoria
 • Roboty kuchenne
 • Hulajnogi elektryczne
 • Rowery
 • Biżuterie
 • Narzędzia (np. wiertarkę, szlifierkę itp.)
 • Antyki, obrazy, przedmioty vintage
 • Wiele innych!
© materiały partnera

Jak wygląda zarabianie ze sprzedaży używanych rzeczy?

 1. Załóż konto na Lombi.com;
 2. Zaloguj się i wypełnij prosty formularz na temat Twojego przedmiotu;
 3. Poczekaj na odpowiedź zespołu Lombi;
 4. Gdy wycena będzie satysfakcjonująca dla Ciebie;
 5. Podpisz umowę sprzedaży jednym kliknięciem; 
 6. Wyślij przedmiot (na koszt Lombi.com) i poczekaj na jego weryfikacje
 7. Wypłać środki na swoje konto bankowe z portfela w Twoim panelu Klienta lub wykorzystaj je w sklepie internetowym z produktami używanymi w atrakcyjnych cenach

Ile można zarobić na sprzedaży rzeczy używanych online?

Wszystko zależy od tego, ile przedmiotów masz do sprzedania oraz jaki jest ich stan i rynkowa wartość – pamiętaj jednak, że jeśli zależy Ci na czasie, to warto wycenić od razu kilka przedmiotów, im więcej, tym większą masz szansę na to, że szybko zarobisz na sprzedaży! Jeśli sprzedajesz np. stosunkowo nową elektronikę w dobrym stanie, to jesteś w stanie zarobić nawet do kilku tysięcy złotych w szybkim czasie.

Oczywiście to fajne uczucie, gdy po gruntownych porządkach uda nam się zarobić dodatkowe środki bez wysiłku, ale jeszcze lepiej jest sprzedawać rzeczy, których już nie używamy na bieżąco i regularnie uwalniać od nich swoją przestrzeń, a jednocześnie zapewnić sobie regularne wpływy z dodatkowego źródła.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także