Blisko ludziJak wybrać odpowiednie okulary korekcyjne damskie?

Jak wybrać odpowiednie okulary korekcyjne damskie?

Jak wybrać odpowiednie okulary korekcyjne damskie?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.04.2019 22:30

Konieczność noszenia okularów korekcyjnych nie zawsze spotyka się z entuzjazmem ze strony pań. Zastanawiają się, czy aby na pewno będą z nich dobrze się czuć i atrakcyjnie prezentować. Nie ma powodu do obaw. Dziś wybór oprawek jest ogromny, dlatego z pewnością każda kobieta znajdzie okulary korekcyjne na miarę swoich potrzeb, a co więcej – te mogą być znakomitą ozdobą.

Najważniejsze – dopasuj okulary korekcyjne do kształtu twarzy

Wśród wielu osób rodzą się wątpliwości odnośnie tego, jak dopasować okulary korekcyjne damskie do swojego typu urody. W salonie optycznym możemy liczyć na pomoc konsultanta, jednak najczęściej wybór nie jest tak obszerny, jak w przypadku oferty online. Z tą warto zapoznać się już dziś na twojesoczewki.com, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo propozycji oraz spring SALE w Twoje Soczewki z rabatami do -70%! Warto więc znać podstawowe zasady, co do dopasowywania modeli oprawek do kształtu twarzy.

Kształt owalny i okrągły – tutaj panie mają największe możliwości do wyboru. Pasują im oprawki w niemal każdym kształcie, choć zdecydowana większość pań najlepiej prezentuje się w oprawkach o kanciastych zakończeniach. Te wyostrzają rysy twarzy i nadają buzi bardziej wyraziste kształty.

Kształt serca lub trójkąta – w tym typie świetnie odnajdują się tzw. kocie oczy. Oprawki zaokrąglone, z wyciągniętymi ku górze zewnętrznymi częściami oprawek. Optycznie wysmuklają górne partie twarzy i balansują proporcje.

Kształt kwadratowy i prostokątny – oprawki okularów korekcyjnych należy dobierać na zasadzie kontrastu, dlatego znakomicie sprawdzą się te okrągłe. Łagodzą ostre rysy, a do tego są niezwykle modne – szczególnie np. okulary korekcyjne Lenonki.

Damskie okulary korekcyjne – jak wybrać modny wariant?

Poszukując odpowiednich oprawek do okularów korekcyjnych, ważne jest nie tylko dobranie ich kształtu do rys swojej twarzy, ale też koloru i różnego typu ozdobników. Priorytetowe jest także dopasowanie rodzaju szkieł do swoich potrzeb.

Szkła okularowe – zawsze należy sięgać po produkt, który jest zgodny z zaleceniami lekarza. Można natomiast wybrać spośród dostępnych wariantów szkieł różnego rodzaju technologie czy też grubość soczewki. Wpłynie to na komfort podczas noszenia – np. soczewka w wyższym indeksie np. 1,61 lub 1.74 jest cieńsza od standardowej, a to przekłada się na lekkość gotowych okularów. Dla osób aktywnych polecana jest soczewka z polikarbonatu, odpornego na pęknięcie i uszczerbienia. Z kolei osobom, które spędzają dużo czasu przed komputerem poleca się soczewki Bluecare, które chronią przed światłem niebieskim. Więcej informacji odnośnie wygodnych i dopasowanych do Twoich potrzeb szkłach, znajdziesz na twojesoczewki.com, gdzie również możesz zyskać poradę konsultanta na czacie!

Kolor oprawek – na czasie zawsze jest klasyka. Oprawki czarne i brązowe nie tylko są modne, ale też pasują właściwie każdej kobiecie, bez względu na jej typ urody. Jeśli jednak zależy Ci na odmianie, ożywieniu swojej urody i urozmaiceniu stylizacji, warto zastanowić się nad mocnymi kolorami albo printami. Obecnie królują okulary korekcyjne z oprawkami w neonowych kolorach oraz w zwierzęce printy, np. centki czy wężową skórę.

Biżuteryjne dodatki – okulary korekcyjne mogą spełniać nie tylko swoją funkcję korygującą wadę wzroku, ale też być piękną ozdobą i uzupełnieniem stylizacji. W tym celu możesz sięgnąć po oprawki z różnego typu dodatkami – złotymi i srebrnymi wykończeniami, kryształkami czy cyrkoniami. Zdobią, rozjaśniają twarz i dodają „błysku w oku”.

Okulary korekcyjne damskie nie są już dzisiaj jedynie przyrządem optycznym. Wybierając model dla siebie, warto dobrać nie tylko optymalne szkła okularowe, ale też oprawki, w których będziesz wyglądać modnie, stylowo i zarazem świetnie się czuć. Odpowiednio dobrane okulary korekcyjne mogą stać się znakomitym elementem codziennej stylizacji. Sprawdź już teraz ofertę twojesoczewki.com i wybierz oprawy korekcyjne do -70% taniej!

Źródło artykułu:Materiał Partnera