Blisko ludziJak wyczyścić lodówkę? Ten trik sprawi, że pozbędziesz się drażniących zapachów

Jak wyczyścić lodówkę? Ten trik sprawi, że pozbędziesz się drażniących zapachów

Jak sprawnie wyczyścić lodówkę?
Jak sprawnie wyczyścić lodówkę?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | africa-studio.com (Olga Yastremska and Leonid Yastremskiy)
13.08.2022 12:52

Utrzymanie lodówki w czystości nie zawsze jest prostym zadaniem. W środku nietrudno o wylany jogurt, klejące się plamy od sosu czy okruszki. Na całe szczęście są sposoby, które sprawią, że wyczyścimy ją szybko i za małe pieniądze.

Lodówka powinna być przez nas regularnie sprzątana - w końcu jest miejscem, gdzie przechowujemy żywność. Aby utrzymać czystość, wcale nie musimy wydawać wielkich sum na to, aby zakupić specjalne środki czystości. Wystarczy stosować się do poniższych kroków.

Mycie lodówki - robisz to odpowiednio często?

Aby mieć pewność, że nasza lodówka jest czystym miejscem, porządne jej sprzątanie powinno odbywać się nie rzadziej niż raz w miesiącu. Jeżeli będziemy robić to rzadziej, bardzo możliwe, że nie np. nie zauważymy psujących się warzyw czy serków, co w przyszłości poskutkuje wytworzeniem się nieprzyjemnego zapachu.

Przy sprzątaniu oczywiście pamiętajmy też o zamrażarce. Jeżeli w środku przechowujemy surowe mięso lub ryby, możemy przyciągać do środka bakterie e-coli oraz salmonellę, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Regularny przegląd całej lodówki jest obowiązkową czynnością.

Jak prawidłowo i sprawnie czyścić lodówkę?

Na początku wyjmujemy ze środka wszystkie produkty, aby dokładnie mieć ogląd na całą sytuację. Na czas sprzątania odłączamy też lodówkę od prądu. Wyciągamy również wszelkie półki i pojemniki i szuflady, o ile mamy taką możliwość.

Warto zwrócić uwagę na instrukcję chłodziarki - często bowiem w nowszych sprzętach półki można spokojnie umyć w zmywarce. Jeżeli nie posiadamy takiego sprzętu, przechodzimy do mycia ręcznego - używamy gąbki i płynu do naczyń lub mieszanki stworzonej z sody oczyszczonej i octu. Ten szybki do zrobienia produkt czyszczący często wychodzi dużo taniej, niż zakup odpowiednika z półki sklepowej.

Przykry zapach z lodówki? Jest na to sposób

Bardzo ważne jest też to, aby wyczyścić dokładnie wnętrze lodówki. Najtańszym, ale też niezawodnym sposobem na walkę z zanieczyszczeniami i nieprzyjemnym zapachem jest pasta przygotowana z sody oczyszczonej. Wystarczy, że wymieszamy zawartość torebki z taką ilością wody, aby powstała gęsta pasta. Powstały produkt nakładamy na wcześniej zwilżoną gąbkę i czyścimy nim wnętrze chłodziarki. Na sam koniec opłukujemy umytą powierzchnię letnią wodą.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta