GotowaniePrzepisyJak wyczyścić zmywarkę domowym sposobem? Prosta i skuteczna metoda

Jak wyczyścić zmywarkę domowym sposobem? Prosta i skuteczna metoda

Jak wyczyścić zmywarkę domowym sposobem? Prosta i skuteczna metoda
Źródło zdjęć: © 123RF
18.09.2019 15:35, aktualizacja: 24.09.2019 22:33

Zmywarki na dobre zadomowiły się w polskich kuchniach, ułatwiając nam codzienne życie. Po kilku "praniach" zdarza się, że zmywarka zaczyna nieładnie pachnieć lub nie domywa naczyń. Mamy na to łatwy i sprawdzony sposób. I do tego eko!

Jak wyczyścić zmywarkę?

Na początku należy wyjąć filtr, w którym zbierają się resztki jedzenia. Trzeba również pamiętać o uszczelkach. Czyszczenie wymienionych elementów wiele zmienia, dzięki temu pozbywamy się nieprzyjemnego zapachu. Jak wyczyścić ją domowym sposobem? Jeżeli chcemy być bardziej eko i zależy nam na oszczędności, najlepiej wyczyścić ją, wykorzystując do tego to, co mamy pod ręką – a więc ocet, cytrynę i sodę.

Czyszczenie zmywarki octem i sodą oczyszczoną to znakomity sposób na uporanie się z trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami. Na dno urządzenia trzeba wlać szklankę octu, drugą zaś do pojemnika. Sodę wsypać do miejsca na tabletkę. Przy odpowiednim programie wszelkie resztki, osad i kamień znikną. Połączenie sody oczyszczonej i octu to mieszanka błyskawicznie czyszcząca najbrudniejsze wnętrza.

Jak pozbyć się przykrego zapachu ze zmywarki?

Niezbyt ładny zapach z wnętrza zmywarki to jeden z najczęstszych problemów. Wystarczy ułożyć na półkach grubsze plasterki cytryny pozbawione pestek, a następnie włączyć krótki program. Odświeżenie i przyjemny aromat poczujemy od razu, a przy okazji zauważymy gładsze powierzchnie, bo cytryna pomaga także usunąć kłopotliwy osad.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta