Jak wykorzystać torebki po herbacie?

    None

    Jak wykorzystać torebki po herbacie?

    1 / 6

    Polacy uwielbiają herbatę

    Obraz
    © 123RF.COM

    Zgodnie z chińskim obyczajem, herbata powinna mieć aż 20 różnych korzystnych właściwości. Dobrze więc mieć świadomość tego, że na jednego mieszkańca naszego kraju przypada jej ponad kilogram rocznie. Co ciekawe, statystyczny Polak sięga po herbatę ekspresową aż dwa-trzy razy dziennie. Pod względem spożycia jesteśmy w pierwszej trójce Europy, tuż za słynącymi z miłości do tego napoju Brytyjczykami.

    Skoro pijemy zdrowy napar, warto spożytkować odpowiednio zużyte torebki po herbacie. Zwłaszcza, że niektóre gatunki warto zaparzać kilka razy, bo dopiero wtedy w pełni oddają swoje właściwości. Proponujemy kilka pomysłów na to, jak wykorzystać takie saszetki w domu.

    (mtr/sr), kobieta.wp.pl

    2 / 6

    Kąpiel oczyszczająca

    Obraz
    © 123RF.COM

    Ekstrakt z liści zielonej herbaty jest najbogatszym źródłem polifenoli, wymiatających toksyczne wolne rodniki tlenowe. Dlatego napar zaleca się dla oczyszczania organizmu od wewnątrz, jednak równie dobrze zrobi naszej cerze w kąpieli lub jako tonik do twarzy. Wystarczy wrzucić kilka torebek do wanny z gorącą wodą lub zaparzyć ponownie saszetkę herbaty, ostudzić i przemywać twarz 2 razy dziennie. W ten sposób zapobiegniemy starzeniu się skóry i ukoimy zaczerwienienia.

    3 / 6

    Odżywka do włosów

    Obraz
    © 123RF.COM

    Zielona herbata znakomicie nadaje się na odżywkę (a właściwie płukankę) do włosów. Z kilku torebek należy przygotować napar i płukać głowę po uprzednim umyciu głowy szamponem. Dzięki temu włosy będę miękkie, a resztki kosmetyków pielęgnacyjnych zostaną skutecznie usunięte.

    4 / 6

    Nawóz do kwiatów

    Obraz
    © 123RF.COM

    Fusy herbaciane zawierają związki potasu. Gdy wymieszamy je z ziemią, spulchnią ją i sprawią, że nasze rośliny będą bujniej rosły. Szczególnie polecanesą dla roślin kwitnących.

    Fusy z herbaty położone na górną warstwę ziemi odpędzą zbierające się muszki.

    Herbata pomaga w zneutralizowaniu wapnia w wodzie do podlewania, który sprawia, że ziemia staje się twarda. Do naczynia z wodą wsypujemy zawartość saszetki, a po kilku godzinach odżywka herbaciana jest gotowa.

    5 / 6

    Okład na ugryzienia owadów

    Obraz
    © 123RF.COM

    Okład z fusów herbacianych (można do tego wykorzystać ostudzone saszetki) doskonale koi skórę i zmniejsza opuchliznę. Pomoże na ugryzienia owadów, a także na opuchnięte powieki.

    6 / 6

    Środek polerujący

    Obraz
    © 123RF.COM

    Silne właściwości higroskopijne herbaty wykorzystywane są przy czyszczeniu gładkich powierzchni. Na przykład lustro przemyte naparem herbacianym nabiera pięknego połysku. Świetnie sprawdza się również przy polerowaniu drewnianych podłóg.

    (mtr/sr), kobieta.wp.pl

    Komentarze (56)