Jak wyprawić urodziny dla dziecka w domu?

Jak wyprawić urodziny dla dziecka w domu?

Jak wyprawić urodziny dla dziecka w domu?
Źródło zdjęć: © iStock.com
27.07.2018 10:51, aktualizacja: 29.03.2019 11:23

Raz do roku każdy rodzic staje przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest organizacja przyjęcia urodzinowego dla dziecka. Impreza w domu wymaga wielu przygotowań, planowania i stałego nadzoru nad rozkrzyczaną gromadką, ale radość malucha jest nagrodą za wszystkie starania. Jak wyprawić niezapomniane urodziny dla dziecka w domu? Podpowiadamy.

Urodziny dla dzieci w domu – organizacja

Na urodzinach dziecka w domu da się sporo zaoszczędzić. Samodzielnie zorganizowane przyjęcie kosztuje znacznie mniej niż impreza z animatorem w sali zabaw, której koszt nierzadko przekracza 1000 złotych. Z własnoręcznym przygotowaniem przekąsek i upieczeniem tortu urodzinowego można zamknąć się w 300 złotych. Dekoracje i atrakcje dla dzieci da się obmyślić tak, by wymagały minimalnego nakładu finansowego. Można wykorzystać materiały plastyczne, które znajdują się w szafce dziecka, a przy okazji zaangażować malucha w pomoc i dać mu satysfakcję z udziału w przygotowaniach. Aby organizacja urodzin w domu nie okazała się zupełnie nietrafionym pomysłem, przed zaproszeniem gości trzeba zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami:

  1. Czy mieszkanie jest na tyle duże i bezpieczne, by pomieścić kilku-kilkunastoosobowe towarzystwo ruchliwych szkrabów oraz rodziców, którzy zechcą pomóc w opiece nad dziećmi?
  2. Czy można ręczyć za grzeczne i odpowiedzialne zachowanie zapraszanych dzieci?
  3. Czy wystarczy czasu, żeby przygotować wszystko bez stresu, który negatywnie odbije się na atmosferze przyjęcia?

Urodziny dziecka w domu – menu

Jeśli nie ma ważnych przeszkód związanych z organizacją przyjęcia urodzinowego w domu, najlepiej od razu przystąpić do działania – trzeba przecież zrobić naprawdę duże zakupy. Warto zacząć od ustalenia menu, które będzie najbardziej kosztownym elementem imprezy. Na początek trzeba zorientować się, czy żadne z dzieci nie ma alergii pokarmowej lub nie prowadzi specjalnej diety. Jeśli znajdzie się taki uczestnik imprezy, należy pomyśleć o włączeniu do menu dań, które będzie mógł zjeść bez obaw. Prawdziwymi hitami urodzin dla dzieci w domu są kolorowe babeczki i muffinki, a także kruche ciastka zdobione kolorowym lukrem. Rozchwytywane są też dekoracyjne pudełeczka wypełnione popcornem. Na stole nie może jednak zabraknąć również treściwych posiłków, do których zaliczają się pożywne kanapki i zapiekanki posypane ciągnącym się serem żółtym, pizze z różnymi składnikami, tortille z warzywami i piersią kurczaka, a także parówki zapiekane w cieście francuskim.

Urodziny dziecka w domu – zabawy

Rodzic, który wyprawia dziecku urodziny w domu, jest odpowiedzialny nie tylko za to, by zapewnić gościom odpowiednią ilość przekąsek i napojów, ale również za dobrą zabawę, która nie będzie pociągała za sobą fatalnych skutków. Aby zająć małych uczestników przyjęcia, warto przygotować sobie pomysły na gry i inne rozrywki dostosowane do wieku dzieci. Najłatwiej jest w przypadku imprez tematycznych.

Konkretny motyw przewodni sprawia, że klaruje się pewna koncepcja przyjęcia. Mali piraci i marynarze chętnie bawią się w poszukiwaczy skarbów. Można przygotować dla nich grę terenową w ogrodzie, polegającą na wyszukiwaniu kolejnych artefaktów dzięki specjalnie przygotowanej mapie. Inny pomysł na urodziny dziecka w domu to inspiracja ulubioną bajką lub serialem malucha. Dziewczynki szaleją za Violettą, wśród chłopców popularne są Ninjago. Rodzice mogą zorganizować dla dzieci quiz wiedzy na temat tych telewizyjnych produkcji, a po skończonej zabawie rozdać małym uczestnikom przyjęcia nagrody za udział, np. figurki Ninjago albo kolorowanki z Violettą. Jako ostatni punkt programu świetnie sprawdza się wspólny seans.

Szeroki wybór zabawek dla dzieci znajdziesz na WP radarOkazji.

Szczególnie ruchliwym szkrabom trzeba zapewnić takie rozrywki, które pozwolą im na wykorzystanie niespożytych pokładów energii. Mogą to być tańce w rytm muzyki, która co jakiś czas jest zatrzymywana, a wtedy dzieci zastygają w bezruchu. Dzięki takiej zabawie rodzic może szybko zareagować, kiedy gonitwy i harce zaczną być niebezpieczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także