Trwa ładowanie...
d8iksfl

Jak zachować na dłużej młody wygląd? Postaw na krem z kolagenem

Zastanawiasz się, kiedy trzeba włączyć do pielęgnacji krem z kolagenem? Od razu! W końcu to sprawdzony przepis na piękną i gładką skórę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak zachować na dłużej młody wygląd? Postaw na krem z kolagenem
(Fotolia)
d8iksfl

Kolagen to niezwykle potrzebne dla ludzkiego organizmu białko. Pełni wiele funkcji, ale przede wszystkim jest trwałym rusztowaniem, utrzymującym na miejscu skórę. Wygląd skóry jest uzależniony od kondycji tego rusztowania. Im bardziej uformowany we włókna kolagen jest wytrzymały i elastyczny, tym bardziej skóra charakteryzuje się tym, z czym wiążemy młody wygląd: pozbawioną zmarszczek oraz sprężystą strukturą. Z wiekiem synteza kolagenu niestety zwalnia – i to dosyć szybko, bo około 25. roku życia. Niezdrowa dieta, błędy pielęgnacyjne oraz promieniowanie UV sieją spustoszenie w strukturze kolagenu, co w połączeniu z jego wolniejszą produkcją sprawia, że kondycja skóry ulega zauważalnemu pogorszeniu.

Fundament pięknej cery

Kolagen jest jednym z najważniejszych składników kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Świetnie radzi sobie z korekcją oznak starzenia się skóry, m.in. brakiem elastyczności oraz sprężystości. Nowoczesne formy kolagenu dodatkowo stymulują naturalną regenerację naskórka, dzięki czemu nie tylko wygląda młodziej, ale jego stan również ulega poprawie. Kolagen dodatkowo wykazuje bardzo dobre właściwości nawilżające. Skutecznie ogranicza fizjologiczną utratę wody z naskórka, dzięki czemu zapasy nawilżenia położone w skórze właściwej, istotne dla utrzymania młodego wyglądu skóry, nie zostają naruszone.

Ma to niezwykle ważne znaczenie w unikaniu przedwczesnego pojawiania się zmarszczek lub – w przypadku kobiet ze skórą dojrzałą – nasilenia się procesu starzenia się skóry. Dlatego właśnie uważa się kolagen za jeden z najcenniejszych surowców kosmetycznych, który zarówno przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry, jak i walczy z oznakami upływu czasu, gdy już się pojawią.

123RF

W sklepach krem z kolagenem najłatwiej znaleźć wśród kosmetyków przeznaczonych do walki ze zmarszczkami. Kosmetyki z kolagenem wykazują wysoką skuteczność w wygładzaniu skóry. Aplikowany dokładnie rano i wieczorem krem z kolagenem zmniejsza widoczność zmarszczek oraz sprawia, że skóra odzyskuje utraconą witalność, jędrność i sprężystość. Martwisz się czy twoja skóra będzie przy tym dobrze nawilżona? Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ kolagen także głęboko i długotrwale nawilża, dzięki czemu skóra nie tylko wygląda promienniej, ale dodatkowo jest chroniona przed nasileniem procesów starzenia się.

Odżywia i nawilża

Kolagen zdobył sławę pogromcy zmarszczek, lecz stosunkowo mało wspomina się o jego właściwości nawilżających. Krem z kolagenem nie tylko skutecznie uzupełnia niedobory nawilżenia naskórka, ale dodatkowo tworzy na jego powierzchni warstwę ochronną. W efekcie zabezpiecza skórę nie tylko przed utratą odzyskanego nawilżenia, ale i przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Ma to niebagatelne znaczenie w pielęgnacji skóry odwodnionej, która, ze względu na braki w nawilżeniu, jest zagrożona przedwczesnym starzeniem się. Warto jak najwcześniej – od około 25. roku życia – codziennie używać kosmetyki z kolagenem, tym bardziej jeśli twoja skóra często jest odwodniona.

Jak widać, popularność kosmetyków z kolagenem jest zasłużona. Nie zazdrość innym kobietom efektów, zacznij jak najszybciej stosować krem z kolagenem.

d8iksfl

Podziel się opinią

Share

d8iksfl

d8iksfl