Trwa ładowanie...

Jak zrobić loki z krótkich włosów?

Sprężyste loki, zmysłowe fale – która z nas o tym nie marzy. Ogólnie przyjęło się, że na długich włosach stylizacje lepiej się prezentują. Nic bardziej mylnego. Na krótkich fryzurach również można wyczarować zniewalający efekt. Sprawdź sama.

Jak zrobić loki z krótkich włosów?Źródło: Pixabay.com
d4gqhgu
d4gqhgu

Loki z krótkich włosów - dlaczego warto?

Loki na krótkich włosach to fryzura, która zwiększa objętość włosów i daje wiele możliwości stylizacji. Loki są niezwykle kobiece i zmysłowe, a do tego przyciągają uwagę.

Za pomocą drobnych loczków z łatwością wymodelujemy owal twarzy. Panie z niskim czołem powinny je odsłonić, zaczesując włosy do góry. Z kolei te z wysokim czołem, mogą opuścić na nie kilka kosmyków. Kobiety o szerokiej twarzy mogą delikatnie przygładzić kosmyki po bokach, natomiast te o wąskiej, powinny zwiększyć objętość włosów.

Sprawdzone sposoby na loki z krótkich włosów

Atutem jest posiadanie naturalnie kręconych włosów lub fryzury podatnej na układanie. Loki i fale można wykonać zarówno na włosach równej długości, jak i cieniowanych. Jeśli posiadamy grzywkę, to również możemy ją pokręcić lub zostawić prostą. Przed przystąpieniem do kręcenia loków z krótkich włosów, warto wgnieść w nie piankę do stylizacji włosów kręconych. Poniżej przestawiamy kilka sposobów na podkręcenie krótkiej fryzury:

  • Loki za pomocą lokówki – kosmyki umieszczamy między nagrzanymi płytkami lokówki i zaciskamy. Pasmo należy skręcić od końcówek po nasadę. Trzeba być ostrożnym, aby nie poparzyć skóry głowy. Kosmyk przytrzymujemy kilka sekund i uwalniamy. Czynność należy powtórzyć na wszystkich pasmach. To czasochłonna metoda, której nie powinno się stosować zbyt często, ponieważ możemy uszkodzić strukturę włosów.
  • Loki przy użyciu folii aluminiowej – do wykonania fryzury będzie potrzebna suszarka i lakier do włosów. Każde pasmo należy spryskać lakierem do włosów, nawinąć na folię aluminiową i podgrzać suszarką. Im mniejsze kosmyki, tym większy efekt burzy drobnych loków. Odwinięte kosmyki delikatnie przeczesujemy i gotowe.
  • Loki z warkoczyków – burzę loków otrzymamy także dzięki cienkim warkoczykom zaplecionym przed snem. By dłużej cieszyć się stylizacją, można przeciągnąć warkoczyki nagrzaną prostownicą.
  • Loki w stylu glamour – pasmo o szerokości 3 cm wydzielamy z przodu głowy i kręcimy je dużą lokówką na zewnątrz. Analogicznie kręcimy kolejne partie włosów. Wszystkie loki zabezpieczamy spinkami. Spinki uwalniamy dopiero w momencie wystygnięcia włosów. Loki delikatnie rozczesujemy od spodu płaską szczotką i kierujemy się od nasady ku górze. W ten sposób zwiększymy objętość włosów u nasady, a na czubku głowy będą lśniące i gładkie. Całość spryskujemy akierem utrwalającym skręt, aby zachować trwałość i wrażenie niedokończonego dzieła. Efekt glamour osiągniemy, spinając kosmyki z jednej strony błyszczącą spinką.
  • Loki za pomocą prostownicy - prostownicę nagrzewamy do 200 stopni, na włosy nakładamy odżywkę, która ochroni je przed wysoką temperaturą. Dzielimy włosy na cztery części. Spinamy je spinkami. Kręcenie loków należy rozpocząć od wydzielonego na boku kosmyka. Prostownicę zaciskamy na środku kosmyka i zwijamy do wysokości ucha. Obracamy przyrząd o 360 stopni w pionie i nawijamy końcówki. Chwilę trzymamy, aż włosy się nagrzeją. Na końcu nawijamy kosmyków przy twarzy. Dla podkreślenia efektu można spryskać kosmyki nabłyszczaczem.
d4gqhgu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gqhgu