Trwa ładowanie...

Jak zwalczyć cellulit — najskuteczniejsze sposoby

Cellulit, nazywany potocznie pomarańczową skórką, zwykle występuje na: udach, ramionach, brzuchu, biodrach, pośladkach i kolanach. Osoby, które zastanawiają się jak zwalczyć cellulit, mogą skorzystać z zabiegów medycznych lub kosmetycznych. Opcjonalnie można podjąć samodzielnie podjąć walkę z pomarańczową skórką, korzystając z domowych sposobów.

Jak zwalczyć cellulit — najskuteczniejsze sposobyŹródło: iStock.com
d4dnciz
d4dnciz

Czym jest cellulit?

Cellulit najczęściej definiowany jest jako nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Jest to problem natury medycznej, jednakże również kosmetologia zajmuje się aktywnym opracowaniem metod jego zwalczania. Przed doborem najskuteczniejszego sposobu na cellulit warto poznać przyczyny tej dolegliwości. Wówczas może się okazać, że niezbędnym elementem w leczeniu pomarańczowej skórki będzie zmiana diety i trybu życia.

Jak zwalczyć cellulit? Medyczne zabiegi na cellulit

Medyczne sposoby na cellulit są dobrym pomysłem w przypadku zaawansowanego stadium tej dolegliwości (III lub IV). W innym razie lepiej skorzystać z tańszych i nieinwazyjnych metod kosmetycznych lub zastanowić się nad wdrożeniem domowych sposobów na cellulit. Wśród najpopularniejszych medycznych zabiegów na cellulit można wymienić m.in.:

 • Mezoterapię igłową, która polega na podaniu w formie zastrzyku substancji aktywnych.
 • Liposukcję, nazywaną również rzeźbieniem tkanki tłuszczowej, która jest niczym innym jak inwazyjną metodą redukcji tkanki tłuszczowej.
 • Lipolizę, która polega na wprowadzeniu w głębokie warstwy skóry energii w celu zredukowania tkanki tłuszczowej.

Kosmetyczne metody walki z cellulitem

Wśród skutecznych sposobów na cellulit dobrze sprawdzą się zabiegi kosmetyczne, które polecane są zarówno w przypadku zaawansowanych, jak i podstawowych stadiów rozwoju tej dolegliwości. Mowa tu głównie o takich zabiegach, jak:

 • Elektrostymulacja, która polega na wykorzystaniu prądu zmiennego w celu pobudzenia mikrokrążenia i układu ośrodkowo-nerwowego.
 • Mezoterapię bezigłową, która w przeciwieństwie do mezoterapii igłowej, jest zabiegiem nieinwazyjnym. Polega ona na wprowadzeniu do głębszych warstw skóry substancji odżywczych.
 • Drenaż limfatyczny, który polega na wykonywaniu specjalistycznego masażu na cellulit w celu pobudzenia limfy, odpowiadającej za obrzęki.
 • Body wrapping, który polega na aplikacji kosmetyków antycellulitowych i owinięciu go bandażem uciskającym.

Warto też pobudzać krążenie dzięki peelingom do ciała z WP radarOkazji.

Domowe sposoby na cellulit

Domowe sposoby na cellulit są polecane kobietom, które zmagają się z początkowym stadium rozwoju pomarańczowej skórki lub/i nie mają pieniędzy na zabiegi u kosmetyczki, lub chirurga medycyny estetycznej. Wśród nich można wymienić:

 • peeling cukrowy i peeling z soli morskiej,
 • sok z cytryny z dodatkiem pieprzu, który należy pić co najmniej trzy razy dziennie,
 • picie co najmniej 2,5 l wody dziennie,
 • aktywność fizyczną ukierunkowaną na tę partię ciała, na której występuje cellulit,
 • body wrapping, który w domowym wariancie polega na użyciu kosmetyku antycellulitowego i owinięciu ciała folią spożywczą.
d4dnciz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dnciz