UrodaCzy szczotka do masażu na sucho jest skuteczna? Masaż na cellulit

Czy szczotka do masażu na sucho jest skuteczna? Masaż na cellulit

Czy szczotka do masażu na sucho jest skuteczna? Masaż na cellulit
Źródło zdjęć: © Instagram.com | themodernmoo
Agnieszka Krasa
31.05.2018 10:57, aktualizacja: 30.06.2018 13:28

Szczotka do masażu na sucho nie jest droga, a masaż na cellulit i poprawę stanu skóry to jeden z naturalniejszych i skuteczniejszych zabiegów na ciało, wciąż niezbyt znany każdej z nas. Dowiedz się, dlaczego szczotkowanie ciała na sucho jest tak ważne w regularnej pielęgnacji i na co pomaga.

Szczotka do masażu na sucho - jakie ma działanie?

Szczotka do masażu na sucho wykonana jest z maksymalnie naturalnych, roślinnych materiałów. Najlepiej jest wymieniać ją co około pół roku. Sprawdzi się zarówno na delikatniejszej skórze kobiet, jak i nieco grubszej i twardej męskiej, którą skutecznie zrelaksuje. Wzorem Azjatek warto wyrobić w sobie nawyk codziennego szczotkowania ciała na sucho w celu osiągnięcia świetnych rezultatów dla wyglądu naskórka oraz jego stanu. W końcu nie od dziś zabieg praktykowany jest w ajurwedzie i medycynie chińskiej.

Co daje systematyczne szczotkowanie na sucho z użyciem szczotki do masażu na sucho? Przede wszystkim skóra staje się jędrna, wyrównana, z jednolitym kolorytem, cellulit odchodzi w zapomnienie, martwy naskórek zostaje złuszczony, jak po wykonaniu peelingu do ciała. Poprawia się również krążenie, stymulowany jest układ limfatyczny, usunięte zostają złogi i szkodliwe produkty przemiany materii, następuje efekt odprężenia i poprawy samopoczucia, znika opuchlizna kończyn i uczucie ociężałości. Dodatkowo szczotka do masażu na sucho pomaga na wrastające po goleniu czy depilacji włoski, z którym to problemem boryka się bezskutecznie niejedna z nas. Dzięki szczotkowaniu na sucho włoski zostają mechanicznie wyjęte na powierzchnię naskórka i więcej tam nie wracają.

Sprawdź też ofertę peelingów do ciała i innych kosmetyków do pielęgnacji dostępnych już teraz na WP radarOkazji.

Szczotka do masażu na sucho - jak używać?

Szczotka do masażu na sucho jest zazwyczaj używana zgodnie z przeznaczeniem, ale są zagorzali fani wykorzystywania jej także do masażu po jej uprzednim zwilżeniu bądź porządnym namoczeniu. Każdorazowo trzeba wówczas wysuszyć drewno, najlepiej po uprzedniej dezynfekcji włosia szczotki do masażu spirytusem i wypłukaniu jej porządnie pod bieżącą wodą.

Podczas zabiegu kluczowa jest technika masowania ciała na sucho. Wszystkie ruchy muszą być wykonywane w kierunku do serca. Początkowo nieprzyzwyczajonej do tego rodzaju pielęgnacji skórze może nie być zbyt przyjemnie, ale szybko się przyzwyczai. Wykonujemy ruchy długie, najpierw delikatne, żeby nie uszkodzić skóry szczotką do masażu na sucho. Cały masaż, wykonany na ciele od przysłowiowych stóp do głów, zajmuje pomiędzy 3 a 5 minut i najlepiej powtarzać zabieg codziennie, a efekty widoczne są zazwyczaj już po 3 dniach. Zaczynamy szczotkowanie skóry na sucho od stóp bądź dłoni, wykonując ruchy do góry. Dopiero relaksacyjne ruchy od szyi i karku w dół klatki piersiowej, którymi na ogół kończymy już zabieg, skierowane są przeciwnie niż wcześniejsze - do serca, lecz właśnie w dół. Na poprawę trawienia skutkują ruchy szczotką do masażu na sucho po naskórku na brzuchu, które są okrężne i zgodne z ruchem wskazówek zegara. Na początku nie dociskaj jednak szczotką za mocno do skóry, żeby zdążyła się przyzwyczaić.