Blisko ludziJak żyć 100 lat? Wystarczy kierować się kilkoma zasadami

Jak żyć 100 lat? Wystarczy kierować się kilkoma zasadami

Jak żyć 100 lat? Wystarczy kierować się kilkoma zasadami
Źródło zdjęć: © Fotolia | fotolia
Martyna Wojciechowska

16.03.2017 11:39, aktual.: 17.03.2017 22:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do tej pory na świecie wymyślono mnóstwo zaskakujących wynalazków, które zrewolucjonizowały życie ludzkości. Jednak do tej pory nie znamy odpowiedzi na pytania dotyczące długowieczności. Co zrobić, aby żyć 100 lat? Bracia Buettner postanowili poszukać odpowiedzi.

Nick i Dan Buettner przeprowadzili badanie z udziałem 100-latków żyjących w różnych częściach świata. Wynika z niego, że łączy ich kilka podobnych cech, które prawdopodobnie mają fundamentalne znaczenie w kwestii długości naszego życia. Bracia pochodzący ze Stanów Zjednoczonych zbadali najdłużej żyjących ludzi mieszkających na Okinawie (Japonia), na Sardynii (Włochy), na półwyspie Nicoya (Kostaryka), na wyspie Ikaria (Grecja) i w mieście Loma Linda (USA, Kalifornia). Okazuje się, że pomimo oczywistych różnic, badane osoby łączą pewne nieprzypadkowe podobieństwa.

Do tej pory niektórzy uważają, że regularne ćwiczenia na siłowni są podstawowym czynnikiem zapewniającym długie życie. Okazuje się jednak, że wyczerpujące treningi wcale nie są dobre dla naszego zdrowia. Czasem mogą wręcz przynieść negatywne skutki. Według braci Buettner wysiłek fizyczny badanych grup sprowadza się do zwyczajnych codziennych aktywności. Zaliczamy do nich np. chodzenie na spacery, koszenie trawnika, jazdę na rowerze.

Poza tym w ich menu nigdy nie brakowało czerwonego wina, które w niewielkich ilościach korzystnie wpływa na serce. Według badań istotne znaczenie ma również religijność oraz odpowiednia dieta. Należy jeść niewielkie porcje i stawiać na zdrowe produkty. W tym przypadku warto stosować popularną dietę śródziemnomorską. Kolejnym ważnym czynnikiem cechującym badaną grupę są silne relacje rodzinne oraz szerokie grono przyjaciół, którzy zapewniają dobre samopoczucie.

Jeśli więc chciałybyście dożyć 100 lat, wasze szanse zwiększą się, jeśli będziecie kierować się tymi wartościami.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także