Jaki prezent na pierwszą komunię? Ojciec Rydzyk przygotował ofertę

Jaki prezent na pierwszą komunię? Ojciec Rydzyk przygotował ofertę

Księgarnia o. Rydzyka przygotowała ofertę komunijną
Księgarnia o. Rydzyka przygotowała ofertę komunijną
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
17.04.2023 15:02, aktualizacja: 17.04.2023 15:16

Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka zaprezentowała ofertę prezentową z okazji komunii. Możemy znaleźć tam książki, albumy czy różańce. Za pakiet gier biblijnych zapłacimy 54 zł, a za najdroższa Biblię dla dzieci - 135 zł.

Prezenty komunijne co roku są tematem ożywionych dyskusji. Wielu zaproszonych na ceremonię gości zastanawia się, co najlepiej dać dziecku na komunię. Popularne są pieniądze, biżuteria, często decydujemy się także na drogie gadżety elektroniczne. Co znajdziemy w sklepie ojca Rydzyka?

Pamiątki ze sklepu ojca Rydzyka

Fundacja Lux Veritatis, założona przez redemptorystów o. Jana Króla i o. Tadeusza Rydzyka, nadawcy Telewizji Trwam, zaprezentowała ofertę na pierwszą komunię świętą. Możemy znaleźć tam książki o tematyce religijnej, różańce i albumy.

Pismo Święte możemy dostać w cenie od 36 do 135 zł. Książka "Święci na każdy dzień" to już koszt niespełna 70 zł. Pakiet gier biblijnych to wydatek rzędu 55 zł. Najtaniej dostaniemy kartki z życzeniami. Choć na tę ze złotym haftem musimy wydać już 20 zł. Różaniec z sercem kosztuje 30 zł, perełkowy niespełna 17, ale z kolei za ten św. Rity ze szkła weneckiego zapłacimy prawie 90 zł. W ofercie księgarni są też gry, książki i słowniki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rekordowe prezenty i rekordowa inflacja

Tegoroczne komunie odbędą się w cieniu rekordowej inflacji, która wg danych GUS w lutym wyniosła 18,4 proc. To najwyższy odczyt od grudnia 1996 r. Zdaniem wielu na tej uroczystości nie wypada jednak oszczędzać.

"Bez pożyczki się nie obejdzie" - mówią niektórzy zaproszeni goście. Prezentami nie są już zegarki czy rowery, ale często quady i sztabki złota. Na liście najmodniejszych prezentów wciąż znajdują się hulajnogi elektryczne, konsole do gier i smartfony. Popularną od wielu lat formą prezentu na pierwszą komunię świętą są pieniądze.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!