Trwa ładowanie...
d2iypef

Jana Shostak - współreżyserka filmu "Miss Polonii". Artystka z Białorusi

Jana Shostak wymyśliła, że zrobi fotoreportaż o wyborach miss na Białorusi. – Miał to być manifest, bo postanowiłam w konkursie używać tylko języka białoruskiego, nie rosyjskiego - wyjaśnia artystka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jana Shostak jest współreżyserką filmu "Miss Polonii"
Jana Shostak jest współreżyserką filmu "Miss Polonii" (Instagram.com)
d2iypef

Jana Shostak współreżyserka filmu "Miss Polonii"

Białorusinka Jana Shostak wspólnie z Jakubem Jasiukiewiczem postanowili, że nakręcą dokument o konkursach piękności. Shostak jest w nim główną bohaterką. Film ma ukazywać zmagania przedstawicielki białoruskiej Polonii podczas walki o koronę miss w Polsce. Roboczo zatytułowali go "Miss Polonii" lub "Wschodząca miss". Na łamach "Wysokich Obcasów" zdradziła, co jeszcze ma pokazywać film. – W wątkach pobocznych pokazujemy analogie między światem konkursów piękności a światem szeroko pojętej sztuki i edukacji uniwersyteckiej - przyznaje artystka.

Zobacz także: "Byłam normalną Ewą". Miss Polski opowiada o minusach tytułu najpiękniejszej Polki

d2iypef

Shostak w trakcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zrobiła transparentem z napisem "Papa call me" i podała swój numer telefonu. – Udało mi się dostać na frontalny punkt naprzeciwko kamer nadających na żywo na cały świat. Potem przez pół roku dostawałam wiadomości i telefony od obcych ludzi. "Powiedz Franciszkowi, że go kochamy" albo "Niech moc będzie z Tobą" – pisali ludzie. Opowiadali też swoje historie nawrócenia albo utraty wiary – powiedziała w wywiadzie z Agnieszką Żądło.

Wyjaśnia, że z papieżem Franciszkiem chciałaby porozmawiać na temat pedofilii. –To obecnie najważniejszy temat. I jako osoba wierząca, białoruska katoliczka, chciałabym uświadomić ludziom w środku polskiego Kościoła, że księża pedofile zasługują na karę. Wszyscy są równi wobec prawa – tłumaczy.

Jana Shostak - urodzona w 1993 r. w Grodnie, Białoruś. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych. Jest Wicemiss Zachodniopomorskiego. Razem z Jakubem Jasiukiewiczem kręci film "Miss Polonia". 2020 rok jest dla niej rokiem ostatniej szansy na zdobycie korony miss. Dokument ma mieć premierę w 2021 roku na 100-lenie powstania konkursów piękności.

d2iypef

Źródło: "Wysokie Obcasy"

Zobacz także: Miss Polski handluje wędlinami. Ewa Mielnicka mówi, które mięso najchętniej kupują Polacy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Z tymi co się znają – Natalia Hatalska

d2iypef

Podziel się opinią

Share

d2iypef

d2iypef