Blisko ludziJanusz Korwin-Mikke na Dzień Matki. Wyjątkowe zdjęcie ze zmarłą tragicznie mamą

Janusz Korwin-Mikke na Dzień Matki. Wyjątkowe zdjęcie ze zmarłą tragicznie mamą

Janusz Korwin-Mikke pamięta o matce
Janusz Korwin-Mikke pamięta o matce
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Błaszkiewicz

27.05.2020 07:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Janusz Korwin-Mikke uważa się za rodzinnego człowieka. Uznający jedynie tradycyjny podział ról, polityk wspomniał swoją mamę. "Ta kobieta stworzyła legendę!" – można przeczytać pod fotografią, na której widzimy ich razem.

Założyciel partii KORWIN to podwójny rozwodnik, mąż i ojciec siedmiorga dzieci. Nigdy nie ukrywał, że jego miejsce jest na szczytach władzy, a jego kobiety – w domu, wychowującej kolejne pociechy. Sam nie miał szczęścia długo doświadczać matczynej miłości. Urodził się w 1942 r., ale dwa lata później Maria Mikke zginęła podczas powstania warszawskiego. Wychowaniem chłopca zajęła się jego babcia – po wojnie ojciec przyszłego polityka trafił na rok do więzienia. Później mamę zastąpiła mu druga żona Ryszarda Mikkego.

Janusz Korwin-Mikke – matka

Zdjęcie, które 26 maja pojawiło się na Instagramie, jest prawdopodobnie ostatnim wspólnym, jakie miał Korwin-Mikke z matką. Z fotografii spogląda młoda, uśmiechnięta kobieta, tuląca ukochanego synka i zdająca się być szczęśliwa mimo trwającej okupacji.

 

Maria z Rosochackich Mikke zginęła trzeciego dnia powstania, o czym w jego rocznice wspomina polityk. W Dniu Matki pod ich zdjęciem możemy przeczytać m.in. taki komentarze: "Ta kobieta stworzyła legendę!", "Musiała być wspaniałą kobietą".

 

Dziś można tylko zastanawiać się, jak na obelgi syna w stronę kobiet zareagowałaby Maria. Janusz Korwin-Mikke zasłynął wieloma cytatami na ich temat, szczególnie w pamięci utknęły nam te wypowiedziane w Parlamencie Europejskim. "Oczywiście, że kobiety muszą zarabiać mniej, niż mężczyźni, bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne. Dlatego kobiety muszą zarabiać mniej. To wszystko" – powiedział w 2017 r. I został za to ukarany odebraniem mu diet dziennych na okres 30 dni i zawieszeniem w działalności poselskiej na 10 dni.

**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez [dziejesie.wp.pl](https://dziejesie.wp.pl/){:external}**

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (110)
Zobacz także