Trwa ładowanie...
ddgt3t8

Jarmarki bożonarodzeniowe 2020. W których miastach się odbędą?

Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku, Łodzi czy Warszawie od lat jest obowiązkowym wydarzeniem w grudniowym kalendarzu wielbicieli świątecznego klimatu. W końcu to najlepsze miejsce na poszukiwania oryginalnych drobnych suwenirów oraz smakołyków na świąteczny stół. Czy w dobie pandemii jarmarki bożonarodzeniowe w tym roku w Polsce będą się odbywać?
Share
Jarmark bożonarodzeniowy
Jarmark bożonarodzeniowyŹródło: pixabay.com
ddgt3t8

Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku 2020

Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku w 2020 roku przenosi się do internetu. Z powodu pandemii koronawirusa impreza odbędzie się online. W Wirtualnym Jarmarku czekają wystawcy z dekoracjami, prezentami i smakołykami. Wystarczy wejść na stronę bozonarodzeniowy.gda.pl, by poczuć świąteczny klimat. Jednak to, że impreza przeniosła się do sieci, nie oznacza, że w samym Gdańsku zabraknie ducha świąt. Namiastką jarmarku bożonarodzeniowego będą ozdoby i Gdański Szlak Kulinarny, który wystartuje 4 grudnia. Na odwiedzających będzie czekało 25 gdańskich restauratorów. "W czasie spaceru dostępna będzie gastronomia na wynos - w aurze świątecznych zapachów i smaków!" – informują organizatorzy. 5 grudnia na placu Kobzdeja w Parku Oliwskim i Parku Reagana rozbłysną świąteczne iluminacje.

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2020

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocław od lat cieszy się popularnością wśród mieszkańców Polski oraz Niemiec. W tym roku z powodu pandemii jarmark wrocławski się nie odbędzie. "Chcemy jednak zorganizować jarmark w późniejszym terminie, kiedy sytuacja się uspokoi. Liczymy, że być może, będzie taka możliwość w styczniu lub lutym. Nie będzie to już oczywiście jarmark nawiązujący do świąt Bożego Narodzenia, ale na pewno ucieszy odwiedzających wrocławski rynek gości. Dziś nie jesteśmy jednak w stanie wskazać konkretnej daty. Czekamy na decyzje rządu" – informują organizatorzy jarmarku.

ddgt3t8

Zobacz także: Oddała im mieszkanie po babci. "Mieli tylko płacić rachunki, ich długi spłaciłam sama"

Jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie 2020

Jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie zazwyczaj pojawiał się już pod koniec listopada, jednak w 2020 roku impreza została odwołana. Organizatorzy wydarzenia w stolicy podjęli taką decyzję w związku z pandemią koronawirusa. "Jest nam ogromnie przykro, ale nie tracimy nadziei i liczymy, że szybko pokonamy pandemię i spotkamy się ponownie w przyszłym roku" – można przeczytać na fanpage imprezy.

Jarmark bożonarodzeniowy w Łodzi 2020

W Łodzi natomiast, mimo pandemii koronawirusa, jarmark bożonarodzeniowy odbędzie się. Impreza na ulicy Piotrkowskiej rozpocznie się 6 grudnia. Handlowców i kupujących będzie obowiązywał rygor sanitarny. Budki będą postawione w większych niż zwykle odległościach, dlatego jarmark przesunie się w stronę ulicy Mickiewicza. "To będzie szansa dla lokalnych przedsiębiorców, a dla nas wszystkich chwila wytchnienia i odrobina normalności" – napisała na Facebooku prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

ddgt3t8

Jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie 2020

Jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie odbywał się na rynku od stuleci. Rozpoczynał się zwykle pod koniec listopada i trwał do drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia. Imprezie towarzyszyły: Korowód Kolędniczy, Obrzęd Dziadów Polskich, prezentacje gmin Małopolski, czy spotkania opłatkowe z władzami miasta. W ramach targów przy pomniku Adama Mickiewicza spotkali się twórcy szopek. Jednak w 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie został odwołany. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zamieścił na Facebooku komunikat: "Pandemia nie ustępuje. Wzrasta liczba zakażeń koronawirusem, obowiązują coraz ostrzejsze restrykcje sanitarne. W tej sytuacji odwołano tradycyjne targi bożonarodzeniowe. Czas jest trudny dla wszystkich, ale pamiętajmy też o tych lokalnych kupcach, twórcach i rzemieślnikach, dzięki którym atmosferę zbliżających się świąt szczególnie odczuć można było na krakowskim rynku."

Zobacz także: "Nie choruję, bo piję szoty" - Ewa Wachowicz zdradza specjalny przepis

Jarmark bożonarodzeniowy w Olsztynie 2020

Ze świątecznej imprezy nie zrezygnował Olsztyn. W 2020 roku jarmark bożonarodzeniowy będzie inny niż dotychczas. Warmiński jarmark świąteczny odbędzie w terminie 10-13 grudnia. Na starówce pojawią się choinka i inne dekoracje świąteczne. Rozbrzmiewać będzie również muzyka przenosząca w klimat Bożego Narodzenia. W uliczkach staną powiązane ze sobą tematycznie instalacje, nawiązujące do tradycji grudniowych świąt. W tym roku nie będzie wystawców oraz koncertów.

ddgt3t8

Jarmark bożonarodzeniowy w Rybniku 2020

Ze świątecznej imprezy nie rezygnuje Rybnik. Mimo pandemii jarmark bożonarodzeniowy 2020 odbędzie się. Impreza wystartowała 27 listopada i potrwa do 24 grudnia. Na rynku stoją stoiska z ozdobami i świątecznymi upominkami, a także "domek-wiatrak", czyli znana z poprzednich lat świąteczna piramida z grzanym winem. Nowością towarzyszącą jarmarkowi będzie "diabelski młyn" z widokiem na miasto.

Jarmark bożonarodzeniowy w Zamościu.

Z powodu pandemii jarmark bożonarodzeniowy w Zamościu odbędzie się online w dniach 11-13 grudnia.

ddgt3t8

Wchodzi w życie ustawa izolacyjna. Co to oznacza w praktyce?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddgt3t8

Podziel się opinią

Share
ddgt3t8
ddgt3t8