Trwa ładowanie...

Jedna prosta rzecz, którą możesz robić w łóżku, by mieć lepszy seks. Zawsze działa

Istnieje cała masa czynników, które wpływają na nasze libido i jakość pożycia. Każdy z nas ma zresztą własne wymagania i preferencje. Jednak jest rzecz, która okazuje się kluczowa dla wielu mężczyzn i kobiet. Nie zgadniecie jaka!

Share
Jedna prosta rzecz, którą możesz robić w łóżku, by mieć lepszy seks. Zawsze działa
Źródło: Shutterstock.com
d3p9n6b

45 proc. kobiet i 31 proc. mężczyzn nie ma ochoty na zbliżenia przez… niewyspanie. Okazuje się, że odpowiednia dawka zdrowego snu jest jednym z podstawowych warunków udanego seksu.

Laurie Mintz, profesorka psychologii na Uniwersytecie we Florydzie, jest autorką książek takich, jak "A Tired Woman’s Guide to Passionate Sex", w których pragnie pomóc kobietom w osiąganiu większej satysfakcji seksualnej. Porusza również kwestię zależności libido i poziomu zadowolenia ze zbliżenia od wypoczęcia. Okazuje się, że pierwotną przyczyną kłopotów ze snem i umiejętności relaksowania się jest stres.

d3p9n6b

Badania pokazują, że spokojnie przespana noc to lekarstwo na niskie libido. Wystarczy jedna godzina dodatkowo snu, by ochota na seks następnego dnia był znacznie wyższa. W tym samym badaniu udowodniono, że sen doskonale wpływa na pobudzanie narządów płciowych, dzięki czemu o wiele łatwiej jest osiągnąć orgazm.

Co ciekawe, zależność między snem a jakością seksu jest z wiekiem coraz większa. Np. niższa satysfakcja seksualna kobiet w okresie menopauzy może wiązać się z tym, że jest to okres, gdy kobiety sypiają gorzej. Podobne wnioski dotyczą kłopotów z libido młodych matek, które sypiają mało ze względu na opiekę nad nowo narodzonym dzieckiem.

W przypadku mężczyzn nieprzespane mają mniejszy wpływ na popęd seksualny. Ważniejszy okazuje się kortyzol wyzwalający się podczas stresu. Hormon ten obniża poziom testosteronu, który odgrywa ważną rolę zarówno w kobiecym, jak i męskim libido. Mężczyźni wolniej tracą ochotę na seks, ponieważ testosteronu ich organizm produkuje więcej, więc trudniej o odczuwalne ubytki.

Zobacz też: Ile czasu poświęcamy na seks?

Źródło: qz.com

d3p9n6b

Podziel się opinią

Share
d3p9n6b
d3p9n6b