Blisko ludziJedna prosta rzecz, którą możesz robić w łóżku, by mieć lepszy seks. Zawsze działa

Jedna prosta rzecz, którą możesz robić w łóżku, by mieć lepszy seks. Zawsze działa

Jedna prosta rzecz, którą możesz robić w łóżku, by mieć lepszy seks. Zawsze działa
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
15.03.2018 18:21, aktualizacja: 16.03.2018 10:27

Istnieje cała masa czynników, które wpływają na nasze libido i jakość pożycia. Każdy z nas ma zresztą własne wymagania i preferencje. Jednak jest rzecz, która okazuje się kluczowa dla wielu mężczyzn i kobiet. Nie zgadniecie jaka!

45 proc. kobiet i 31 proc. mężczyzn nie ma ochoty na zbliżenia przez… niewyspanie. Okazuje się, że odpowiednia dawka zdrowego snu jest jednym z podstawowych warunków udanego seksu.

Laurie Mintz, profesorka psychologii na Uniwersytecie we Florydzie, jest autorką książek takich, jak "A Tired Woman’s Guide to Passionate Sex", w których pragnie pomóc kobietom w osiąganiu większej satysfakcji seksualnej. Porusza również kwestię zależności libido i poziomu zadowolenia ze zbliżenia od wypoczęcia. Okazuje się, że pierwotną przyczyną kłopotów ze snem i umiejętności relaksowania się jest stres.

Badania pokazują, że spokojnie przespana noc to lekarstwo na niskie libido. Wystarczy jedna godzina dodatkowo snu, by ochota na seks następnego dnia był znacznie wyższa. W tym samym badaniu udowodniono, że sen doskonale wpływa na pobudzanie narządów płciowych, dzięki czemu o wiele łatwiej jest osiągnąć orgazm.

Co ciekawe, zależność między snem a jakością seksu jest z wiekiem coraz większa. Np. niższa satysfakcja seksualna kobiet w okresie menopauzy może wiązać się z tym, że jest to okres, gdy kobiety sypiają gorzej. Podobne wnioski dotyczą kłopotów z libido młodych matek, które sypiają mało ze względu na opiekę nad nowo narodzonym dzieckiem.

W przypadku mężczyzn nieprzespane mają mniejszy wpływ na popęd seksualny. Ważniejszy okazuje się kortyzol wyzwalający się podczas stresu. Hormon ten obniża poziom testosteronu, który odgrywa ważną rolę zarówno w kobiecym, jak i męskim libido. Mężczyźni wolniej tracą ochotę na seks, ponieważ testosteronu ich organizm produkuje więcej, więc trudniej o odczuwalne ubytki.

Źródło: qz.com

Źródło artykułu:WP Kobieta