Trwa ładowanie...
d1dcait

Jej córka chce mieć rodzeństwo. Ona nie może słyszeć o kolejnej ciąży

"Nie chcę mieć po prostu dwójki dzieci. Nie chcę przechodzić przez ciążę jeszcze raz i tyle. Moja jedyna córeczka nam wystarcza" – pisze internautka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Decyzja o kolejnej ciąży nie jest łatwa
Decyzja o kolejnej ciąży nie jest łatwa (123RF)
d1dcait

Decyzja o dziecku

Decyzja o posiadaniu drugiego lub kolejnego dziecka nie jest najłatwiejsza. Szczególnie w przypadku, gdy nasz maluch jest już w miarę odchowany. Podobny problem ma jedna z internautek, która zamieściła post na naszym forum Kafeteria WP. Kobieta ma 5-letnią córkę, która od jakiegoś czasu domaga się rodzeństwa. "Jak wraca z przedszkola, to też potrafi powiedzieć, że koleżanka ma taką fajną siostrę i ona też chce. Nie wiem, skąd się wzięło jej to w głowie. Ma dużo rzeczy, wszyscy poświęcają jej czas (mama, tata, dziadkowie, mój brat). Ja nie chcę mieć po prostu dwójki dzieci. Nie chcę przechodzić przez ciążę (która była koszmarem) jeszcze raz i tyle. Moja jedyna córeczka nam wystarcza" – pisze internautka.

d1dcait

Większość forumowiczek jest zgodna – autorka wątku nie powinna zmuszać się do kolejnego dziecka. Córce powinna wytłumaczyć, że posiadanie potomstwa to indywidualna sprawa każdej rodziny i nie wszyscy mają rodzeństwo. "Kto jest rodzicem, by decydować o powiększeniu rodziny? Ty czy córka? Dziecko to nie zabawka ani chwilowa zachcianka" – twierdzi jedna z pań. Pojawiły się jednak także inne opinie.

Niektóre użytkowniczki Kafeterii uważają, że kobieta powinna zastanowić się nad drugim dzieckiem ze względu na dobro córki. "Brak rodzeństwa to największa krzywda dla dziecka. Jedynaki to przeważnie osoby zapatrzone w siebie, egoistyczne i nienadające się do życia w związku" – pisze inna forumowiczka. Kolejna dodaje, że matka jednego dziecka w przyszłości może żałować, że nie zdecydowała się na więcej potomstwa. Jako przykład podaje swoją siostrę. "Moja siostra też nie chciała drugiego dziecka, a teraz zmieniła zdanie. Tyle że trochę za późno, bo nie może zajść w ciążę. Jest po 40." – wspomina. A co wy sądzicie na ten temat? Czy decyzja o posiadaniu kolejnego dziecka powinna przebiegać w porozumieniu z córką, czy to indywidualna decyzja każdego rodzica?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dcait

Podziel się opinią

Share

d1dcait

d1dcait