ycipk-1y8pkv

Jej córka chce mieć rodzeństwo. Ona nie może słyszeć o kolejnej ciąży

"Nie chcę mieć po prostu dwójki dzieci. Nie chcę przechodzić przez ciążę jeszcze raz i tyle. Moja jedyna córeczka nam wystarcza" – pisze internautka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Decyzja o kolejnej ciąży nie jest łatwa
Decyzja o kolejnej ciąży nie jest łatwa (123RF)
ycipk-1y8pkv

Decyzja o dziecku

Decyzja o posiadaniu drugiego lub kolejnego dziecka nie jest najłatwiejsza. Szczególnie w przypadku, gdy nasz maluch jest już w miarę odchowany. Podobny problem ma jedna z internautek, która zamieściła post na naszym forum Kafeteria WP. Kobieta ma 5-letnią córkę, która od jakiegoś czasu domaga się rodzeństwa. "Jak wraca z przedszkola, to też potrafi powiedzieć, że koleżanka ma taką fajną siostrę i ona też chce. Nie wiem, skąd się wzięło jej to w głowie. Ma dużo rzeczy, wszyscy poświęcają jej czas (mama, tata, dziadkowie, mój brat). Ja nie chcę mieć po prostu dwójki dzieci. Nie chcę przechodzić przez ciążę (która była koszmarem) jeszcze raz i tyle. Moja jedyna córeczka nam wystarcza" – pisze internautka.

Większość forumowiczek jest zgodna – autorka wątku nie powinna zmuszać się do kolejnego dziecka. Córce powinna wytłumaczyć, że posiadanie potomstwa to indywidualna sprawa każdej rodziny i nie wszyscy mają rodzeństwo. "Kto jest rodzicem, by decydować o powiększeniu rodziny? Ty czy córka? Dziecko to nie zabawka ani chwilowa zachcianka" – twierdzi jedna z pań. Pojawiły się jednak także inne opinie.

ycipk-1y8pkv

Niektóre użytkowniczki Kafeterii uważają, że kobieta powinna zastanowić się nad drugim dzieckiem ze względu na dobro córki. "Brak rodzeństwa to największa krzywda dla dziecka. Jedynaki to przeważnie osoby zapatrzone w siebie, egoistyczne i nienadające się do życia w związku" – pisze inna forumowiczka. Kolejna dodaje, że matka jednego dziecka w przyszłości może żałować, że nie zdecydowała się na więcej potomstwa. Jako przykład podaje swoją siostrę. "Moja siostra też nie chciała drugiego dziecka, a teraz zmieniła zdanie. Tyle że trochę za późno, bo nie może zajść w ciążę. Jest po 40." – wspomina. A co wy sądzicie na ten temat? Czy decyzja o posiadaniu kolejnego dziecka powinna przebiegać w porozumieniu z córką, czy to indywidualna decyzja każdego rodzica?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1y8pkv