Trwa ładowanie...
choroba

Jemma Levy cierpi na zespół Ehlersa-Danlosa. Nie może pić ani jeść

Lekarze latami nie mogli zdiagnozować Jemmy Levy. – Odkąd skończyłam 12 lat, mój żołądek nie działał prawidłowo – wyznała. Kiedy miała 18 lat, zdiagnozowano u niej zespół Ehlersa-Danlosa.

Share
Jemma Levy cierpi na zespół Ehlersa-Danlosa. Nie może pić ani jeść
Źródło: Facebook.com
d3o38zt

Na łamach "Daily Mail" 30-letnia Jemma Levy opowiedziała o swojej chorobie. Początkowo nikt nie był w stanie pomóc kobiecie. Dopiero po latach okazało się, że cierpi na zespół Ehlersa-Danlosa. W 2018 roku zdiagnozowano u niej zaburzenie tkanki łącznej, które powiązano z problemami żołądkowymi. Całe jej życie wywróciło się do góry nogami. Od tamtej pory musi być przez 22 godziny dziennie podłączona do rurki do karmienia. Nie jest w stanie samodzielnie jeść i pić.

– Już nigdy nie będę mogła normalnie zjeść, ponieważ każdy kęs pożywienia czy nawet łyk wody powoduje ogromny ból. Nigdy nie zjem ukochanej pizzy i czekolady, nie napiję się kawy. Co trochę wymiotuję, bo mój żołądek nie trawi pożywienia, które wprowadzam do niego przez rurkę – żali się kobieta. – Wcześniej całe tygodnie i miesiące spędzałam w szpitalach. Musieliśmy zrezygnować z marzeń o dziecku, mąż praktycznie został moim opiekunem – dodaje.

d3o38zt

Zespół Ehlersa-Danlosa - co to?

Zespół Ehlersa-Danlosa to grupa chorób genetycznych charakteryzująca się nadmierną wiotkością stawów, delikatną oraz czasami hiperelastyczną skórą. Nie ma jednolitej postaci klinicznej, zarówno pod względem przyczyn, jak i objawów. Do tej pory sklasyfikowanych jest 12 różnych typów zespołu Ehlersa-Danlosa, a klasyfikacja uzależniona jest od rodzaju zmiany genetycznej, jaka wystąpiła u chorego.

Źródło: "Daily Mail"

Zobacz także: Ona vs on u… fryzjera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3o38zt

Podziel się opinią

Share
d3o38zt
d3o38zt