Trwa ładowanie...
d4df803

Jeśli pijesz czarną kawę, prawdopodobnie jesteś psychopatą

Jeśli lubisz czarną kawę, prawdopodobnie jesteś kimś, kto woli mocniejsze smaki, dba o swoje zdrowie lub po prostu chce wypić kawę tak, jak powinna być pita. Możesz też być psychopatą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czarna kawa najlepiej smakuje rano.
Czarna kawa najlepiej smakuje rano. (123RF)
d4df803

Zgodnie z nowym badaniem opublikowanym w czasopiśmie Appetite, istnieje związek między miłością do czarnej kawy a sadystycznymi lub psychopatycznymi tendencjami. W badaniu wzięło udział ponad 1000 dorosłych osób. Zostali poproszeni o podanie swoich preferencji dotyczących jedzenia i smaku. Następnie uczestnicy rozwiązali serię testów, oceniających aspołeczne cechy osobowości, takie jak sadyzm, narcyzm i psychopatia.

Zobacz też: 2 tygodnie piła kawę bez mleka. Oto efekty

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Innsbrucku wykazało, że lubowanie się w gorzkich smakach, było związane z zachowaniami psychopatycznymi. Najbliższe powiązanie dotyczyło "codziennego sadyzmu" - to znaczy przyjemności z powodowania umiarkowanych poziomów bólu u innych. Ale nie tylko czarna kawa powinna wywołać dzwonek alarmowy. Badanie wykazało również, że uczestnicy, którzy zgłosili zamiłowanie do rzodkiewki i selera, wykazywali cechy antyspołeczne.

To nie pierwszy raz, kiedy badania odkryły związek między gustem kulinarnym, a osobowością. Wcześniej udowodniono, że sympatia do smaku słodkiego charakteryzuje osoby o wysokim poziomie ugodowości i empatii. Ale jeśli na randce, ktoś zamówi mocną, czarną kawę lub wspomni o tym, że ma ochotę na rzodkiewkę, wiedz, że zostałeś ostrzeżony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4df803

Podziel się opinią

Share

d4df803

d4df803