Trwa ładowanie...

Jeśli pijesz czarną kawę, prawdopodobnie jesteś psychopatą

Jeśli lubisz czarną kawę, prawdopodobnie jesteś kimś, kto woli mocniejsze smaki, dba o swoje zdrowie lub po prostu chce wypić kawę tak, jak powinna być pita. Możesz też być psychopatą.

Share
Jeśli pijesz czarną kawę, prawdopodobnie jesteś psychopatą
Źródło: 123RF
d4fzll0

Zgodnie z nowym badaniem opublikowanym w czasopiśmie Appetite, istnieje związek między miłością do czarnej kawy a sadystycznymi lub psychopatycznymi tendencjami. W badaniu wzięło udział ponad 1000 dorosłych osób. Zostali poproszeni o podanie swoich preferencji dotyczących jedzenia i smaku. Następnie uczestnicy rozwiązali serię testów, oceniających aspołeczne cechy osobowości, takie jak sadyzm, narcyzm i psychopatia.

Zobacz też: 2 tygodnie piła kawę bez mleka. Oto efekty

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Innsbrucku wykazało, że lubowanie się w gorzkich smakach, było związane z zachowaniami psychopatycznymi. Najbliższe powiązanie dotyczyło "codziennego sadyzmu" - to znaczy przyjemności z powodowania umiarkowanych poziomów bólu u innych. Ale nie tylko czarna kawa powinna wywołać dzwonek alarmowy. Badanie wykazało również, że uczestnicy, którzy zgłosili zamiłowanie do rzodkiewki i selera, wykazywali cechy antyspołeczne.

To nie pierwszy raz, kiedy badania odkryły związek między gustem kulinarnym, a osobowością. Wcześniej udowodniono, że sympatia do smaku słodkiego charakteryzuje osoby o wysokim poziomie ugodowości i empatii. Ale jeśli na randce, ktoś zamówi mocną, czarną kawę lub wspomni o tym, że ma ochotę na rzodkiewkę, wiedz, że zostałeś ostrzeżony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fzll0

Podziel się opinią

Share
d4fzll0
d4fzll0