ycipk-474osu

Jeśli źle wychodzisz na zdjęciach, pewnie popełniasz jeden z popularnych błędów

Zastanawiasz się, co robisz nie tak, kiedy stajesz przed obiektywem aparatu? Sprawdź naszą listę popularnych błędów i naucz się ich unikać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odpowiednie ustawienie to podstawa udanego zdjęcia
Odpowiednie ustawienie to podstawa udanego zdjęcia (Shutterstock.com)
ycipk-474osu

Kiedy ktoś robi nam zdjęcia, instynktownie zmieniamy nasze zachowanie. Usztywniamy się, uśmiechamy i poprawiamy włosy. Nie każdy z tych zwyczajów powoduje, że dobrze wychodzimy na zdjęciach. Publikujemy listę prostych sposobów na fotogeniczność według strony „Did You Know”.

Pozbądź się podbródków – aby uniknąć fałdek pod brodą, wysuń twarz do przodu. Z boku wygląda to dziwnie, ale na zdjęciu wyjdzie świetnie. Jeśli się uśmiechasz, unieś język i przyłóż go do podniebienia. Wysmuklisz w ten sposób szyję.

Podkreśl talię – kładąc ręce na biodrach zwróć uwagę, by twoje dłonie nie znajdowały się z tyłu. W ten sposób optycznie dodajesz sobie krągłości. Ułóż dłonie na brzuchu, blisko siebie, aby wyszczuplić talię.

Zmniejsz biodra – pozując do zdjęcia często wyginamy ciało na wysokości bioder. Jeśli robimy to w stronę kamery – tak, że biodra są wypięte w stronę obiektywu – optycznie je powiększamy. Zegnij nogę tak, by biodra oddaliły się od aparatu.

Odchudź rękę – delikatnie podnieś rękę, np. opierając ją o biodro. Przyciskając ja do boku, rozpłaszczasz ją i sprawiasz, że wygląda na większą.

Wydłuż szyję – kiedy kulisz się splatając ręce na piersi, wyglądasz na zagubioną. Zamiast trzymać obie ręce na tej samej wysokości, przechyl się z jednej strony w dół. Wydłużysz w ten sposób szyję.

Zaznacz sylwetkę – zamiast stać na wyprostowanych nogach, ugnij jedną i lekko się przechyl. Dodasz swojej sylwetce ładnych krągłości i podkreślisz talię.

Ustaw się – każde zdjęcie będzie lepsze, jeśli staniesz trochę niżej niż aparat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-474osu