Trwa ładowanie...
dpjou0f

Jeśli źle wychodzisz na zdjęciach, pewnie popełniasz jeden z popularnych błędów

Zastanawiasz się, co robisz nie tak, kiedy stajesz przed obiektywem aparatu? Sprawdź naszą listę popularnych błędów i naucz się ich unikać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odpowiednie ustawienie to podstawa udanego zdjęcia
Odpowiednie ustawienie to podstawa udanego zdjęcia (Shutterstock.com)
dpjou0f

Kiedy ktoś robi nam zdjęcia, instynktownie zmieniamy nasze zachowanie. Usztywniamy się, uśmiechamy i poprawiamy włosy. Nie każdy z tych zwyczajów powoduje, że dobrze wychodzimy na zdjęciach. Publikujemy listę prostych sposobów na fotogeniczność według strony „Did You Know”.

Pozbądź się podbródków – aby uniknąć fałdek pod brodą, wysuń twarz do przodu. Z boku wygląda to dziwnie, ale na zdjęciu wyjdzie świetnie. Jeśli się uśmiechasz, unieś język i przyłóż go do podniebienia. Wysmuklisz w ten sposób szyję.

Podkreśl talię – kładąc ręce na biodrach zwróć uwagę, by twoje dłonie nie znajdowały się z tyłu. W ten sposób optycznie dodajesz sobie krągłości. Ułóż dłonie na brzuchu, blisko siebie, aby wyszczuplić talię.

Zmniejsz biodra – pozując do zdjęcia często wyginamy ciało na wysokości bioder. Jeśli robimy to w stronę kamery – tak, że biodra są wypięte w stronę obiektywu – optycznie je powiększamy. Zegnij nogę tak, by biodra oddaliły się od aparatu.

Odchudź rękę – delikatnie podnieś rękę, np. opierając ją o biodro. Przyciskając ja do boku, rozpłaszczasz ją i sprawiasz, że wygląda na większą.

Wydłuż szyję – kiedy kulisz się splatając ręce na piersi, wyglądasz na zagubioną. Zamiast trzymać obie ręce na tej samej wysokości, przechyl się z jednej strony w dół. Wydłużysz w ten sposób szyję.

Zaznacz sylwetkę – zamiast stać na wyprostowanych nogach, ugnij jedną i lekko się przechyl. Dodasz swojej sylwetce ładnych krągłości i podkreślisz talię.

Ustaw się – każde zdjęcie będzie lepsze, jeśli staniesz trochę niżej niż aparat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpjou0f

Podziel się opinią

Share

dpjou0f

dpjou0f