GwiazdyJessica Chastain nigdzie nie pasowała

Jessica Chastain nigdzie nie pasowała

Jessica Chastain nigdzie nie pasowała
Źródło zdjęć: © AFP
06.01.2013 21:42, aktualizacja: 06.01.2013 22:23

Jessica Chastain rozważała przefarbowanie włosów na blond, aby zwiększyć swoje szanse na karierę w Hollywood.

Jessica Chastain rozważała przefarbowanie włosów na blond, aby zwiększyć swoje szanse na karierę w Hollywood. Rudowłosa aktorka przyznała, że z początku producenci nie chcieli obsadzać jej w swoich filmach, bo wyglądała zbyt niekonwencjonalnie.
- Było kilka takich momentów, w których pomyślałam, czy nie przefarbować się na blond - opowiada Chastain. - Nie do końca rozumiałam, dlaczego nie mogę zdobyć żadnej roli.

- Ludzie po prostu nie wiedzieli, gdzie obsadzić rudą kobietę, której wygląd nie wpisuje się w nowoczesną konwencję. Dziś na szczęście nie jest to już problemem, a ja mogę być sobą.

Gwiazda dodała także, że sława i pieniądze nie są dla niej priorytetem.

- Znam w tej branży ludzi, którzy są bardzo, bardzo sławni i to nie przez przypadek - zdradza Chastain. - Zabiegają o tę popularność, walczą o nią świadomie. Sława i pieniądze nigdy nie były moim celem. Gdyby były, pewnie nie byłabym tu, gdzie jestem, bo zapracowałam sobie na obecną pozycję rolami w niezależnych filmach. Nawet "Służące" były filmem niezależnym, wszystkich nas obsadzono zanim powieść Kathryn Stockett odniosła sukces. I bardzo dobrze, bo nigdy nie dostałabym roli Celii Foote, gdyby producenci wiedzieli, jak popularna stanie się ta książka.

Od 8 lutego polscy widzowie będą mogli podziwiać Jessicę Chastain w filmie "Wróg numer jeden".

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

Źródło artykułu:Megafon.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także