Jest urolożką. Mówi, jakie błędy mężczyźni popełniają w łóżku

Jest urolożką. Mówi, jakie błędy mężczyźni popełniają w łóżku

Co wpływa negatywnie na życie seksualne?
Co wpływa negatywnie na życie seksualne?
Źródło zdjęć: © TikTok
08.06.2023 15:31, aktualizacja: 08.06.2023 17:06

Życie intymne wciąż jest dla wielu tematem tabu. Dlatego też pewna urlożka postanowiła otwarcie podzielić się wiedzą na temat seksu. Specjalistka wskazuje najczęstsze błędy, które wpływają na strefę intymną.

Anika Ackerman jest urolożką, a także tiktokerką. Jej profil obserwuje blisko 169 tys. internautów. Lekarka porusza tematy związane z medycyną i problemami urologicznymi. Ostatnio przedstawiła kilka błędów, które negatywnie wpływają na życie seksualne.

Problemem mogą być używki, ale nie tylko

Pierwszym z problemów, na który Anika Ackerman zwróciła uwagę, to nieodpowiednia ilość snu. Większość osób zdaje sobie sprawę, że jakość i ilość snu wpływają na nasze samopoczucie oraz poziom energii. Niewielu jednak kojarzy te fakty z osłabieniem libido

Urolożka wymienia na swoim TikToku, że za brakiem ochoty na seks mogą stać także złe nawyki. Jeśli spożywamy za dużo alkoholu, życie seksualne może być narażone. Oprócz tego warto zwrócić uwagę czy nie nadużywamy papierosów, wyrobów tytoniowych, sterydów anabolicznych czy narkotyków. Za niepowodzeniem w łóżku stoi także otyłość i siedzący tryb życia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Warto zwrócić uwagę na to, co jemy

Zła dieta powoduje u nas zmęczenie, brak energii i uczucie "sytości", które sprawia, że tracimy ochotę na seks. Warto przyjrzeć się codziennemu jadłospisowi, wdrożyć do niego więcej warzyw i owoców, a także unikać fast foodów. Kolejnym "zabójcą nastroju" jest nadmierny stres. Ciągłe zamartwianie się zmniejsza ochotę na intymne kontakty. Dodatkowo lęki, niskie poczucie własnej wartości, niepewność oraz strach przed ośmieszeniem w łóżku negatywnie wpływają na życie seksualne.

Ostatnią z wymienionych przez Anikę rzeczy jest nuda w sypialni. Brak zaskoczenia, flirtu czy uwodzenia ze strony partnera, czy partnerki, może doprowadzić, że koniec końców przestajemy mieć ochotę na seks.

Obserwatorzy zgadzają się z tezą urolożki

Wśród komentarzy od fanów, pojawiają się zgodne głosy. Obserwatorzy zauważyli nawet pewne zależności w swoim życiu:

"Zgadzam się z tym. Niezależnie od wieku, aby mieć dobre życie seksualne trzeba dbać o zdrowy styl życia. Ograniczyć alkohol i fast foody", "Jako mężczyzna zdradzam, że w moim przypadku cukier i kofeina są największymi wrogami", "Sama prawda!".

Jeden z obserwatorów pozwolił sobie na żart i zdradził, że "głównym problemem życia łóżkowego, jest jego brak".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta